Izabela otrzymała stypendium ministra

Autor: ek 15.11.2019 Nr: 46/2019
Od lewej: Grażyna Sereda, dyrektor szkoły, Elżbieta Dobrowolska, mama Izabeli, Izabela oraz Jolanta Antonik, nauczycielka Izy.
Od lewej: Grażyna Sereda, dyrektor szkoły, Elżbieta Dobrowolska, mama Izabeli, Izabela oraz Jolanta Antonik, nauczycielka Izy.
Fot. org.

Izabela Dobrowolska, uczennica klasy III Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jarosławiu jako jedna spośród 118 osób z całej Polski otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Izabela pochodzi z Miękisza Nowego. Uczy się gry na flecie w klasie Jolanty Antonik przy akompaniamencie fortepianowym Wojciecha Majchrowicza. Mimo młodego wieku jest laureatką wielu prestiżowych konkursów. W ciągu ostatnich 2 lat Izabela znalazła się w grupie laureatów w następujących konkursach: GRAND PRIX w IV Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Gdowie, GRAND PRIX w XII Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „Jupiter” w Krakowie, I MIEJSCE w XXI i w XXII Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej, III miejsce w XII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku, „Złoto” w kategorii C i „Srebro” w kategorii D w II i III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych „FINALIS” w Białymstoku, I miejsce w XV Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznych „Individualis” we Lwowie, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji „PRO BOHEMIA” w Ostrawie, I miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Interpretacji w Belgradzie, II nagroda w XIX Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” w Nałęczowie czy I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji w Sztokholmie.

   30 października na Zamku Królewskim w Warszawie Izabela Dobrowolska odebrała

Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendia wręczyła Wanda Zwinogrodzka, podsekretarz stanu.

– Tak wszechstronnie utalentowana uczennica, z taką wrażliwością i motywacją do pracy, trafia się raz w całej karierze nauczyciela i to nie każdemu – mówi J. Antonik, nauczycielka Izabeli.

   Izabeli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze
Popularne
Komentowane