Heroiczny bój i zwycięstwo w Koszalinie!

Autor: ts 15.11.2019 Nr: 46/2019

PIŁKA RĘCZNA - PGNiG SUPERLIGA KOBIET: Piłkarki ręczne Eurobud JKS Jarosław wygrały w Koszalinie z zespołem Młynów Stoisław po rzutach karnych. Nasz zespół na Pomorze nie mógł pojechać w pełnym składzie, ale stoczył heroiczny bój z gospodyniami i może dopisać na swoim koncie kolejne punkty w Superlidze.

MŁYNY STOISŁAW KOSZALIN - EUROBUD JKS JAROSŁAW 31-33 (29-29, 17-15)

MŁYNY STOISŁAW: Prudzienica, Filończuk, Sach - Borysławska, Smolinh 3, Mazurek 9, Mączka 4, Haric 1, Andriichuk 3, Han 4, Urbaniak, Volovnyk 3, Tracz, Rycharska 2, Tomczyk.

EUROBUD JKS: Szczurek, Backiel - Turkalo 4, Kozimur 6, Bieńkowska, Luberecka, Strózik 1, Bancilon 6, Al. Szymborska, Donets 2, Balsam 6, Pietras 4.

SĘDZIOWALI: K. Bąk i K. Ciesielski. KARY: 8 i 10 minut. WIDZÓW: 1100.

Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 29:29. Od pierwszych minut spotkania trudno było typować jego faworyta. Zespoły długo grały „bramka za bramkę”. W koszalińskiej drużynie dobrze spisywała się Paula Mazurek. Julia Pietras oraz Magda Balsam, reprezentujące barwy JKS potrafiły z kolei wyprowadzić kilka skutecznych kontr, dzięki czemu zapisywały na koncie swojej drużyny kolejne gole. W 20. minucie przy remisie 11:11 sędzia odesłał na dwie minuty na ławkę Kingę Strózik, podczas gdy karę odbywała także Moniky Novais Bancilon. Koszalinianki mogły w tym czasie zapewnić sobie bezpieczeństwo budując przewagę. Nie wykorzystały szansy, a chwilę później znowu był remis, tym razem 12:12. Zespoły do końca pierwszej połowy toczyły wyrównaną walkę. Do przerwy było 17:15 na korzyść miejscowych.

Po zmianie stron drużyny kontynuowały zaciętą walkę. Największe prowadzenie koszalinianek wynosiło zaledwie 3 bramki (35. min, 20:17). Jednocześnie w ekipie „biało-zielonych” zaczęły się problemy ze skutecznością. Kolejne trafienie, tym razem z rzutu karnego zapisały na koncie dopiero po sześciu minutach. W tym czasie JKS odrobił straty i znów był remis 21:21. W 48. minucie trzecią karą dwóch minut w jarosławskim zespole ukarana została Moniky Novais Bancilon. Utrata skutecznej w tym meczu rozgrywającej nie zaważyła jednak na dalszej grze naszej drużyny. JKS wygrywał dwoma trafieniami, ale koszalinianki zniwelowały tą niewielką różnicę i doprowadziły do remisu 29:29. „Czarno-niebieskie” miały jeszcze szasnę na gola, jednak ze skrzydła pomyliła się Balsam, dlatego o tym, kto zejdzie z parkietu z tarczą, a kto na tarczy musiały zadecydować rzuty karne. W koszalińskim zespole trafiały: Lesia Smolinh oraz Hanna Rycharska. Nie powiodło się natomiast Annie Mączce oraz Gabrieli Haric. Skuteczne w JKS były natomiast: Magda Balsam, Katarzyna Kozimur, Julia Pietras oraz Olesia Donets. - Analizowałyśmy ten mecz, wiedziałyśmy że JKS ma mocne obrotowe. Niestety zbyt szybko przerywałyśmy nasze zagrywki. Pochwalić należy Olę Sach za kapitalną grę podczas tego spotkania. – mówiła po meczu Dominika Han, szczypiornistka Koszalina. - Od początku był to bardzo ciężki mecz. Obu drużynom zależało żeby wygrać. Drużyna z Koszalina postawiła trudne warunki w obronie. Było dużo niewykorzystanych okazji z jednej i z drugiej strony. Zabrakło skuteczności w obydwu drużynach – podsumowała Marta Backiel, bramkarka JKS. Już w najbliższą sobotę 16 listopada Eurobud JKS zagra we własnej hali z Ruchem Chorzów. Początek tego meczu o godzinie 18.

Pozostałe wyniki:

Perła Lublin – Ruch Chorzów 37-21, Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 21-18, Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33-30.