Cenna wygrana AZS-u

Autor: ts 15.11.2019 Nr: 46/2019

KOSZYKÓWKA - II LIGA MĘŻCZYZN: Akademicy z Jarosławia odnieśli, kolejne, bardzo cenne zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach. Nasz zespół rozkręcał się tym razem z minuty na minutę. Pokaz siły dał w trzeciej kwarcie.

Gospodarze chcieli zrehabilitować się po ostatnich niepowodzeniach, ale w pierwszej kwarcie popełniali za dużo błędów, szczególnie w obronie. Pozwalali rywalom zdobywać „łatwe” punkty i nie mogli przejąć inicjatywy. Jarosławianie rozkręcali się jednak z minuty na minutę. W drugiej kwarcie było już znacznie lepiej. Początkowo naszym koszykarzom mocno we znaki dawał się wychowanek Znicza Jarosław Sebastian Dusiło. Sporo zamieszania pod koszem robił też skrzydłowy Paweł Bogdanowicz, ale coraz częściej po drugiej stronie trafiali Artur Mikołajko i Łukasz Krawiec. W trzeciej kwarcie miejscowi zdominowali plac gry i zdecydowanie odskoczyli drużynie z Jaworzna. Przed ostatnią ćwiartką AZS wygrywał 63-46 i mógł kontrolować wydarzenia na parkiecie. Przyjezdni szukali jeszcze okazji w czwartej kwarcie, jednak nasz zespół nie pozwalał się dogonić.

AZS PWSTE Jarosław – MCKiS Jaworzno 78-62 (21-22, 19-13, 23-11, 15-16)

AZS: Kuśnierz 2, Fortuna 4, Krawiec 20, Bednarski, Suliba, Mikołajko 25, Koper, Buszta 16, Argasiński 1, Strzępek 2, Reichert 2, Bielecki 8.

Sędziowali: M. Kurcz i D. Chałka. Widzów: 150.