Zderzenie dwóch autobusów

Autor: ek 22.11.2019 Nr: 47/2019

Pasażerowie jednego z prywatnych przewoźników są wstrząśnięci nieodpowiedzialnym zachowaniem jednego z kierowców. Po incydencie, do którego doszło w czwartek, 14 listopada boją się o swoje bezpieczeństwo.

– Około godziny 19.30 autobus jadący z Przeworska do Korczowej zaczął wyprzedzać konkurencyjny autobus. W momencie kiedy z naprzeciwka nadjechało auto osobowe, próbując się ratować, omal nie zepchnął go do rowu. Sobie powybijał szyby, a tamtemu przerysował i urwał lusterko. Jeżdżę z nimi czasami, dlatego już wcześniej zdarzyło mi się zaobserwować niebezpiecznie manewry wyprzedzania podejmowane przez niektórych kierowców. Niestety ludzie boją się o tym mówić, choć sytuacje takie zagrażają ich zdrowiu i życiu – mówi jedna z naszych Czytelniczek, chcąca zachować anonimowość.  

   Jarosławska policja potwierdza, że zdarzenie takie miało miejsce. Doszło do niego 14 listopada około godziny 19.30 w Tuczempach.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 62-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wyprzedzania pojazdu iveco, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się obu pojazdów – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

   W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Komentarze
Popularne
Komentowane