Gen. Papała spocznie na Powązkach

Autor: ts 22.11.2019 Nr: 47/2019
Grób gen. Marka Papały jeszcze stoi w Pruchniku.
Grób gen. Marka Papały jeszcze stoi w Pruchniku.

Szczątki spoczywającego na cmentarzu w rodzinnym Pruchniku zamordowanego w Warszawie nadinspektora Policji Marka Papały zostaną przeniesione na cmentarz powązkowski.

Były komendant główny Policji spoczął w Pruchniku 2 lipca 1998 r. Po ponad 20 latach żona generała rozpoczęła starania o przeniesienie jego szczątków do Warszawy, miasta w którym mieszka. Z naszych informacji wynika, że jej zabiegi są na ukończeniu. Możliwe, że wcześniej nie podejmowała takich kroków, ponieważ żyli rodzice M. Papały. Po ich śmierci zdecydowała się na taki krok.

Mieszkańcy Pruchnika przyznają, że takie decyzje powinna podejmować najbliższa rodzina i nie należy z nimi dyskutować.  Można jednak usłyszeć, że jego nagrobek na pruchnickim cmentarzu przypominał osobę znaną w środowisku. - Wyróżniał się. Był jednym z niewielu pomników, na które zwracała uwagę większość odwiedzających miejsca spoczynku. Na Powązkach będzie jednym z wielu grobów upamiętniających znane osoby - mówią.   

 

Marek Papała urodził się 4 września 1959 r. w Pruchniku. Zginał 25 czerwca 1998 r. w Warszawie. Swoją drogę zawodową związał z policją. Służbę rozpoczął jeszcze w Milicji Obywatelskiej. Przeszedł wszystkie etapy służby, by w 1997 r. zostać komendantem głównym Policji, a niedługo później awansować na stopień generalski. 

Został zamordowany strzałem z pistoletu  25 czerwca 1998 r. Zbrodnia pozostała niewyjaśniona.

Komentarze
Popularne
Komentowane