Sieniawa wśród najlepszych budowniczych polskiego sportu

Autor: TP 22.11.2019 Nr: 47/2019
Burmistrz Adam Woś i sekretarz Barbara Matyja z nagrodami w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu 2019.
Burmistrz Adam Woś i sekretarz Barbara Matyja z nagrodami w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu 2019.
Fot. org.

Miasto i Gmina Sieniawa ma ogromne powody do dumy! Podczas 20. jubileuszowej Gali Sportowa Polska 2019 „XX lat Budownictwa Sportowego i Rekreacyjnego w Polsce” w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie w dniu 14 listopada, burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś odebrał dwie nagrody za osiągnięcia w budownictwie sportowym i rekreacyjnym w ostatnich 20 latach w naszym kraju.


Podczas gali uhonorowano najaktywniejszych w kraju inwestorów, projektantów, wykonawców i producentów innowacyjnych rozwiązań – uczestników budowy lub modernizacji obiektów sportowych. Kapituła dostrzegła działania tutejszego samorządu, stąd też w ramach jubileuszowej edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu, Klub Sportowa Polska przyznał Miastu i Gminie Sieniawa oraz burmistrzowi Adamowi Wosiowi tytuł „Inwestor na medal 2019” za realizację krytej pływalni oraz za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie, na rzecz promocji sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a tym samym za wspieranie programu Budujemy Sportową Polskę. W kolejnej, szczęśliwej dla gminy kategorii „Sportowy Obiekt Roku 2019” triumfowała Kryta Pływalnia w Sieniawie.

   Burmistrz Adam Woś odebrał nagrody oraz gratulacje z rąk przedstawicieli organizatora konkursu oraz znanych polskich sportowców – lekkoatletki, rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk, lekkoatlety specjalizującego się w skoku wzwyż Jacka Wszoły i wybitnego zapaśnika Wojciecha Suprona. Podczas uroczystej gali towarzyszyła mu sekretarz Miasta i Gminy Sieniawa Barbara Matyja.

Jestem dumny, że nasze działania w sferze rozwijania bazy sportowo-rekreacyjnej i promowania zdrowego stylu życia zostały zauważone i docenione. Dzisiejsze dwa wyróżnienia to sukces i wspólna praca wielu osób, dlatego bardzo im za to dziękuję – podkreślał burmistrz Adam Woś.

   Uroczysta gala była okazją do promowania Miasta i Gminy Sieniawa na szerokim forum. Stoisko reklamowe samorządu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Reprezentacja z Sieniawy zachęcała wszystkich do odwiedzenia Podkarpacia, a szczególnie Sieniawszczyzny – urokliwej krainy nad błękitnym Sanem.

 

Istotną rolę w życiu mieszkańców Miasta i Gminy Sieniawa odgrywa sport oraz aktywne formy spędzania wolnego czasu. Od wielu lat funkcjonuje tutaj Miejski Klub Sportowy „Sokół” Sieniawa, który skupia liczne grono miłośników piłki nożnej oraz siatkowej. Aktywna działalność sportowo-wychowawcza działaczy klubu owocuje licznymi sukcesami jego członków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w ostatnich latach mocno rozbudowano bazę sportowo-rekreacyjną. W Sieniawie został wybudowany stadion sportowy wraz z zapleczem socjalnym i infrastrukturą towarzyszącą, zmodernizowano istniejącą halę sportową, wybudowano kompleks sportowo-rekreacyjny przy szkole podstawowej, w którym znajduje się pełnowymiarowa hala sportowa, kryta pływalnia, sauny, sala fitness i siłownia. Dla amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu są trasy nordic walking, place zabaw dla dzieci oraz we wszystkich sołectwach boiska sportowe – trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią. Do tejże bogatej oferty dołączyła w 2019 r. siłownia terenowa w centrum Sieniawy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane