Akcja paczka po raz trzeci

Autor: dp 28.11.2019 Nr: 48/2019
Akcja paczka po raz trzeci
Fot. org.

W dniach 14 i 15 grudnia po raz trzeci harcerze z Południowo-Wschodniego Hufca Harcerzy „Grody” im. gen. Bryg. Antoniego Chruściela pseud. „Monter” wyjadą na Ukrainę w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Akcja Paczka - pomoc Polakom na Wschodzie".

W ubiegłym roku harcerzom udało się zebrać ponad 200 paczek. W tym roku postawili sobie za cel dotrzeć do 300 polskich rodzin w Mościskach, Strzelczyskach, Krysowicach i Milatynie w obwodzie lwowskim.

Harcerze wyjeżdżając na Ukrainę, spotykając się z polskimi rodzinami, śpiewając z nimi kolędy i dzieląc się opłatkiem, mają okazję do przeżycia niezwykłej lekcji patriotyzmu. Z kolei dla tych polskich rodzin, które pozostały za wschodnią granicą, ważniejsza jest wizyta harcerzy i rozmowa po polsku, niż sam fakt obdarowania paczkami – podkreśla koordynator Akcji Paczka na Podkarpaciu, hm. Łukasz Mróz.

Czego najbardziej potrzebują Rodacy na Wschodzie? Długoterminowych produktów spożywczych, chemii domowej, książek w języku polskim, przyborów szkolnych i zabawek. Mile widziane są też kartki świąteczne, najlepiej te wykonane własnoręcznie przez dzieci.

Zbiórki darów przeprowadzane są w Przeworsku i Jarosławiu. Lista punktów, w których można składać dary dostępna jest na stronie www.grody.zhr.pl. Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą. Jak co roku, akcję wspiera organizacyjnie wójt Gminy Przeworsk, Daniel Krawiec.

Komentarze
Popularne
Komentowane