Połatają do końca roku

Autor: erka 06.12.2019 Nr: 49/2019 2
Mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego przyszli na spotkanie z konkretnymi propozycjami.
Mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego przyszli na spotkanie z konkretnymi propozycjami.
Fot. UM Jarosławia

Ciągnące się przebudowy ulic przy Galerii Stara Ujeżdżalnia będą jeszcze dokuczać kierowcom. Ul. Sikorskiego, Lisińskiego i Piekarska mają być wstępnie utwardzone do końca roku. O rondach przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja z Grunwaldzka i kładce na niej mówi się, ale w tym roku żadne prace nie ruszą.

Cierpliwość mieszkańców dobiega kresu. Ul. Piekarską trudno przejechać. Dochodzi nawet do całkowitego jej zablokowania. W sąsiedztwie galerii na ul. Sikorskiego lepiej nie jest. Kłopoty potęguje przystanek, który rozrósł się do wielkości centrum przesiadkowego. Rozkopana ul. Lisińskiego też czeka na zlitowanie. O przyspieszenie prac wykonywanych przez CD Locum, inwestora galerii apelują radni i mieszkańcy. 

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne spotkania władz Jarosławia i powiatu jarosławskiego z inwestorem. Trudno powiedzieć, że przyniosły konkretne rezultaty. Samorządowcy monitują, a spółka która jest zobowiązana prace wykonać zapewnia, że zrobi.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota wynika, że udało się zmobilizować inwestora do jak najszybszego pokrycia rozkopanych i posypanych tłuczniem ulic warstwą asfaltu. Byłoby to tylko wstępne utwardzenie po to, by wyeliminować problemy z przejazdem powstające w czasie zimy. Prace miały się już rozpocząć, ale wynikł problem zgłoszony przez inspektora nadzoru. Okazało się, że podłoże jest zbyt słabo zagęszczone i położenie nawierzchni mija się z celem. Dopiero po utwardzeniu zostanie położona wstępna warstwa asfaltu. Na wykonanie tych prac CD Locum ma czas do końca roku.

Reszta, czyli przebudowa skrzyżowania ul. 3 Maja z Lubelską i Grunwaldzka, kładka oraz położenie ostatecznej nawierzchni na ul. Sikorskiego, Lisińskiego i Piekarskiej ma być zrobiona później. Możliwe, że w przyszłym roku. Starosta zapewnia, że wykorzystuje wszystkie możliwości, by przyspieszyć prace. Rozważane są koncepcje przebudowy.

 

Problematyczny przystanek

Mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego, który sąsiaduje z przystankiem autobusowym domagają się od władz miasta i powiatu działań minimalizujących uciążliwości z jakimi muszą się borykać. Jak na razie bezskutecznie. Możliwe, że zorganizowane w ubiegłym tygodniu spotkanie przeniesie jakieś rezultaty. Tym bardziej, że burmistrz Jarosławia zapewnia, iż wypracowano działania mające pomóc mieszkańcom. W spotkaniu oprócz mieszkańców uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz prezesi Spółdzielni Mieszkaniowej i Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu. Głównym problemem poruszanym na spotkaniu była nadmierna ilość autobusów korzystających z przystanku oraz zachowanie pasażerów. Narzekano na zaśmiecanie i zakłócanie spokoju. Rozmawiano też o remontach ulic przylegających do galerii. Mieszkańcy mieli też swoje propozycje zmian.       

Proponowane przez nich przeniesienie przystanku na ul. Piekarską raczej nie wchodzi w rachubę. Rozważaną wersją jest zmniejszenie ilości kursów z przystanku przy ul. Sikorskiego.

 

Do poślizgów przy inwestycjach prowadzonych przez CD Locum można było się przyzwyczaić. Wcześniej były związane z budową galerii. Teraz dotyczą przebudowy ulic, a to uderza bezpośrednio w mieszkańców. 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane