Sprzedała majątek by na fałszywych papierach dotrzeć do Niemiec

Autor: ek 06.12.2019 Nr: 49/2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej ujawnili fałszywe wizy oraz stemple zamieszczone w paszportach rodziny z Tadżykistanu. Cudzoziemka podróżująca z dwiema córkami sprzedała majątek w swojej ojczyźnie i zamierzała dotrzeć do Niemiec, gdzie planowała się osiedlić.

W czwartek, 21 listopada obywatelki Tadżykistanu, matka (46l.) z dwiema córkami (w wieku 12 oraz 19 lat) chciały przekroczyć granicę z Polską. Funkcjonariusz SG kontrolujący paszporty cudzoziemek zakwestionował autentyczność wiz. Szczegółowe badania dokumentów na specjalistycznym sprzęcie potwierdziły podejrzenia  funkcjonariuszy.

Matka oraz pełnoletnia córka usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznały. Wyjaśniły, że sprzedały majątek i postanowiły wyruszyć na zachód Europy. Fałszywe wizy oraz stemple kupiły w trakcie pobytu w Moskwie, płacąc za nie łącznie 10 tys. euro. Następnie drogą lotniczą przybyły na Ukrainę. Ich celem były Niemcy, gdzie chciały osiedlić się na stałe. Cudzoziemkom wyznaczono karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Komentarze
Popularne