Już się nie osuwa

Autor: erka 06.12.2019 Nr: 49/2019
Już się nie osuwa
Fot. Starostwo

Zakończono kolejny etap likwidacji osuwiska na drodze powiatowej biegnącej przez Świebodną w gminie Pruchnik. Prace są rozłożone na trzy lata, a ich zakres jest na tyle szeroki, że inwestycja należy do największych w powiecie jarosławskim.

W tym roku wydano na nie blisko 5 mln zł. Były w tym także koszty usuwania uszkodzeń drogi spowodowanych osuwającym się podłożem. Samo osuwisko zagraża także kilku domom położonym w jego obrębie.

- Likwidacja osuwiska to skomplikowana i czasochłonna praca – tłumaczy starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Rozpoczęliśmy ją rok temu, a trzeba jeszcze dodać czas na przygotowanie dokumentacji. Inwestycję w bezpieczeństwo mieszkańców Świebodnej, bo tym głównie jest likwidacja osuwisk, chcemy zakończyć w przyszłym roku – wyjaśnia starosta.

Jak dodaje starosta oprócz tego, że prace są czasochłonne i skomplikowane, to także wymagające dużych nakładów finansowych. Całość, rozłożona na trzy lata będzie kosztować 11 mln zł. Zaangażowane są w to pieniądze powiatowe w wysokości 20%, resztę pozyskaliśmy z budżetu państwa.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane