Wracała z kościoła. Pijany kierowca przyniósł jej śmierć

Autor: dp 13.12.2019 Nr: 50/2019
Sąd zastosował wobec sprawcy śmiertelnego wypadku 3-miesięczny areszt.
Sąd zastosował wobec sprawcy śmiertelnego wypadku 3-miesięczny areszt.
Fot. KPP

W poniedziałkowy wieczór, 2 grudnia, doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w wyniku którego życie straciła 72-letnia kobieta wracająca z sąsiadką z kościoła. Wobec 30-letniego sprawcy, który w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu, Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował 3-miesięczny areszt. Kilka dni później do potrącenia pieszego doszło też na przejściu dla pieszych w Szówsku.

Do zdarzenia doszło 2 grudnia przed godz. 19. Dwie kobiety wracały poboczem z kościoła. Były już niedaleko swoich domów, kiedy na prostym odcinku drogi potrącił je kierujący oplem vectrą, a następnie wjechał autem do przydrożnego rowu. Samochodem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, obok siedział 43-letni pasażer. Obaj byli pijani, mieli po 2,5 promila alkoholowe krwi. Potrącone kobiety w wieku 72 i 57 lat trafiły do szpitala, gdzie starsza, pomimo reanimacji, zmarła. Trzy dni po zdarzeniu, Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy wobec 30-letniego sprawcy wypadku. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Kilka dni później, 8 grudnia, do potrącenia pieszego doszło też w Szówsku (pow. jarosławski). Do wypadku doszło przed godz. 17. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem 59-letni obywatel Francji, jadąc w kierunku Jarosławia potrącił mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych. 19-letni mieszkaniec gminy Wiązownica z obrażeniami trafił do szpitala. Kierujący fordem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Komentarze
Popularne
Komentowane