Piękno Podkarpacia w fotografii

Autor: TP 13.12.2019 Nr: 50/2019
Piękno Podkarpacia w fotografii

27 listopada, w Urzędzie Gminy Przeworsk odbył się finisaż wystawy fotografii uczestników projektu „Stop klatka – piękno Podkarpacia w fotografii analogowej i cyfrowej”.

Fotografie 20 fotografów nieprofesjonalnych z gminy Przeworsk można było obejrzeć w Urzędzie Gminy. Wcześniej wystawa była też dostępna w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uniwersytet był partnerem w działaniach artystycznych, dzięki czemu uczestnicy projektu mogli liczyć na profesjonalną kadrę artystyczną, która poprowadziła zajęcia plenerowe i warsztatowe. Byli to: prof. Marek A. Olszyński, prof. Krzysztof Pisarek, mgr Łukasz Kuśnierz oraz studentki instytutu, Katarzyna Tereszkiewicz i Dominika Surmacz. Działania realizowano od maja do listopada br., a dofinansowanie pochodziło ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach konkursu pt. „Warsztaty kulturalne i artystyczne” za sprawą wniosku Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL. Wójt Gminy, Daniel Krawiec, pogratulował uczestnikom prac i pasji, która poza satysfakcją dla uczestników, jest znakomitą promocją regionu. Profesor Marek Olszyński podsumował działania projektowe i pracę twórczą uczestników, podkreślając wysoki poziom działań i umiejętności fotografów. Koordynatorka projektu, Sabina Południak, podkreśliła potrzebę realizacji tego typu projektów, zwłaszcza ze względu na zaangażowanie uczestników i możliwość skorzystania z ciekawych form zajęć.

Zwieńczeniem projektu jest katalog z pracą twórczą jego uczestników, który można też znaleźć w wersji elektronicznej na stronach internetowych i fanpage’ach partnerów projektu. Uczestnikami „Stop klatki” byli: Katarzyna Brożbar, Anna Dyrda, Maja Filanowska, Maria Filanowska, Lidia Klin, Marian Kogut, Wiktoria Lasek, Artur Wojciech Lewko, Olga Malach, Karolina Niemiec, Katarzyna Niemiec, Agnieszka Panek, Mariusz Panek, Joanna Rogoża, Kornelia Rogoża, Otylia Rogoża, Justyna Solarz, Kornelia Solarz, Oliwia Szpytma, Wiktoria Szymańska.

Komentarze
Popularne
Komentowane