Nagroda Burmistrza przyznana

Autor: ek 13.12.2019 Nr: 50/2019 4
W tym roku statuetkę „Jarosława” odebrał dr hab. inż. Janusz Dąbrowski.
W tym roku statuetkę „Jarosława” odebrał dr hab. inż. Janusz Dąbrowski.
Fot. ckip

Dr hab. inż. Janusz Dąbrowski otrzymał tegoroczną Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosław 2019”. Uroczystość jej wręczenia odbyła się w sobotę, 7 grudnia w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Od 1994 roku Burmistrz Miasta Jarosławia wyróżnia osoby prywatne, instytucje, organizacje oraz przedsiębiorstwa, których osiągnięcia wnoszą nieoceniony wkład w rozwój miasta. Statuetka „Jarosława” na przestrzeni lat trafiła już do ponad dwustu zasłużonych.

W tym roku w 25. jubileuszowej edycji „Jarosławów” nominowanymi do nagrody byli: ks. Michał Kozak (związany w ostatnich latach z jarosławskim Opactwem), dr hab. inż. Janusz Dąbrowski, Paweł Sroka (reżyser, aktor, scenograf, animator kultury teatralnej), Miejski Szkolny Związek Sportowy w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 3 w Jarosławiu. Po obradach Kapituły nagroda „Jarosław 2019” została przyznana dr. hab. inż. Januszowi Dąbrowskiemu, pracownikowi naukowo-dydaktycznemu jarosławskiej uczelni, który w latach 2002-2006 pełnił również funkcję burmistrza Jarosławia.

– Wielkim honorem dla mnie było wręczenie statuetki i złożenie serdecznych gratulacji – mówi burmistrz Waldemar Paluch.

Uroczystą galę uświetnił występ zespołu Blue Café.

   Pomysłodawcą wręczania statuetek „Jarosława” był burmistrz Jerzy Matusz (1994-1999), dlatego sobotnią uroczystość poprzedziło otwarcie wystawy pt. „Jurku, przyjacielu…” zorganizowanej w 20. rocznicę jego śmierci.

   Ostatnimi laty wręczanie statuetki „Jarosława” odbywało się na jarosławskim Rynku wśród licznie zgromadzonych mieszkańców. W tym roku była to impreza zamknięta, a udział w gali był możliwy jedynie za okazaniem specjalnych zaproszeń oraz wejściówek.

Komentarze
Popularne
Komentowane