Choinka jak z ?Misia"

Autor: erka 13.12.2019 Nr: 50/2019
Przebudowa rynku nie przewiduje pozostawienia już rosnących drzew. Dlatego są wycinane.
Przebudowa rynku nie przewiduje pozostawienia już rosnących drzew. Dlatego są wycinane.

- Wycinają choinkę przed Ratuszem, a obok niej ustawiają specjalnie przywiezione drzewko. Jak w "Misiu" Barei. Stała tyle lat i naraz komuś przeszkadza. Można przystroić świątecznie rosnące iglaki, a nie przywozić z lasu - interweniował we wtorek 3 grudnia br. przed południem zbulwersowany Czytelnik prosząc, by zająć się sprawą.  Uspokajamy zdenerwowanych. Do końca przyszłego roku wytną wszystkie drzewa i krzewy przy wejściu do Ratusza.

Wtorkowe prace przed Ratuszem wzbudziły zaciekawienie przechodniów. Ciężarówki przywiozły dwie duże choinki, a gdy je rozładowywano inna grupa zabrała się za wycięcie rosnącego tuż przy wejściu iglaka. W sumie wycięto dwa drzewa iglaste.

Okazuje się, że wycinka tylko zbiegła się w czasie z ustawieniem choinki. Jak informują służby burmistrza Jarosławia drzewa są usuwane w związku z planowaną modernizacją płyty rynku. Na ich wycięcie zgodził się Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Do końca stycznia przyszłego roku ma być usunięty klon pospolity, klon jawor i świerk kłujący. Dwóch świerków już nie ma. Pozostałe 3 drzewa i 13 krzewów ma iść pod topór do końca przyszłego roku.    

Usunięcie drzew i krzewów jest związane z modernizacją części Rynku, w ramach zadania „Holistyczna Rewitalizacja na terenie MOF Jarosław - Przeworsk". Na realizację projektu miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości około 5 mln zł.

Wycięcie roślin przy Ratuszu nie zuboży miejskiej zieleni, ponieważ PWKZ uwarunkował ich usunięcie posadzeniem 13 drzew i 111 krzewów na miejskich terenach.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane