Podzielili kasę powiatu

Autor: erka 03.01.2020 Nr: 1/2020
Starosta zapewnia, że zaplanowano pieniądze na wszystkie zadania postawione przed powiatem.
Starosta zapewnia, że zaplanowano pieniądze na wszystkie zadania postawione przed powiatem.

Jednogłośnie Rada Powiatu Jarosławskiego przyjęła na sesji zwołanej 19 grudnia br. budżet na rok 2020. Dochody mają wynieść ponad 175 mln złotych. Wydatki przyjęto na poziomie 171 mln zł, więc w kasie powiatu może pojawić się za rok nadwyżka.

Starosta Stanisław Kłopot, dziękując w imieniu Zarządu Powiatu, który projekt budżetu przygotował zapewnił, że plan finansowy jest bezpieczny, zapewniający realizację wszystkich zadań postawionych przed samorządem powiatowym. Są w nim zarezerwowane pieniądze także na inwestycje i zabezpieczenie wkładu własnego powiatu, do tych projektów, gdzie jest możliwe pozyskiwanie środków zewnętrznych, pozabudżetowych.

 

Wśród największych inwestycji powiatowych zaplanowanych w 2020 roku są m.in. zagospodarowanie poscaleniowe w Pruchniku i Jodłówce, inwestycje drogowe - w tym zabezpieczenie projektów na które pozyskano pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych, przebudowa budynku przy ul. Tarnowskiego 1 w Jarosławiu z przeznaczeniem na siedzibę Powiatowego Ogniska Baletowego oraz budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Innowacyjnych i przebudowa budynku głównego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Komentarze
Popularne
Komentowane