Kolejne zatrzymania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej

Autor: erka 03.01.2020 Nr: 1/2020
Kolejne zatrzymania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej
Fot. CBA

W wielowątkowej sprawie prowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, a związanej poprzez podejrzanych z powiatem jarosławskim, doszło do kolejnych zatrzymań. Tym razem antykorupcyjni agenci zatrzymali trzy osoby wystawiające fikcyjne faktury o wartości około miliona.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie zarzuty usłyszało już 24 podejrzanych, w tym były Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu Grzegorz P.

- Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby – mieszkańców woj. podkarpackiego i śląskiego. Wszyscy prowadząc działalność gospodarczą w różnych sektorach działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się między innymi wyłudzeniami podatku VAT poprzez wprowadzanie do obrotu faktur VAT poświadczających nieprawdę. Ze zgromadzonego w sprawie materiału wynika, że zatrzymani w latach 2014-2016 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące wykonywanie fikcyjnych usług. Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych przez nich do obrotu sięga kwoty około miliona złotych - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane