Jarosławski szpital wysoko w ogólnopolskim rankingu

Autor: erka 03.01.2020 Nr: 1/2020
Dyrektor COM Stanisław Krasny (drugi od lewej w drugim rzędzie) na gali Złotej Setki szpitali.
Dyrektor COM Stanisław Krasny (drugi od lewej w drugim rzędzie) na gali Złotej Setki szpitali.
Fot. Starostwo

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu znalazło się setce najlepszych polskich szpitali w rankingu „Rzeczypospolitej”, zajmując 59 miejsce. W porównaniu między placówkami Podkarpacia jarosławski szpital okazał się najlepszy wśród jednostek publicznych.

Wyprzedził go tylko Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Trzecim szpitalem w Złotej Setce jest Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu. Zajął on 96 miejsce.

– Bardzo dużą satysfakcję daje fakt, że w rankingu uwzględniono szpitale prywatne i publiczne a placówka, którą kieruję znalazła się tak wysoko –mówi o wynikach dyrektor COM w Jarosławiu, Stanisław Krasny. - W rankingu można było uzyskać maksymalnie 1000 pkt. Najlepszy uzyskał 899,09 pkt., natomiast COM 777,71 pkt. Ocenianych było 15 działów w trzech obszarach - zarządzanie, jakość i opieka medyczna. W poszczególnych działach uzyskaliśmy: zarządzanie 245 pkt. na 360 pkt. możliwych (68%), jakość 181 pkt. na 230 pkt. (78%) i opieka medyczna 351 pkt. na 410 pkt. (83%) – wyjaśnia dyrektor.

W ocenie brano pod uwagę liczbę inwestycji prowadzonych od trzech lat w COM. W tym powstanie i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem dla śmigłowców o wartości ponad 9 milionów złotych oraz nowe pomieszczenia oddziałów ginekologiczno-położniczego, noworodkowego i sale operacyjne. - W ciągu ostatnich trzech lat jarosławskie Centrum Opieki Medycznej ze wsparciem powiatu w remonty i rozbudowę zainwestowało aż 42 miliony złotych. Ponad 20 milionów to dotacje z budżetu państwa i Unii Europejskiej – przypomina starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Rocznie z usług leczniczych jarosławskiego szpitala korzysta około 27 tysięcy osób.

Komentarze
Popularne
Komentowane