Nagrodzili eko-szopki

Autor: dp 03.01.2020 Nr: 1/2020
Nagrodzeni wraz z organizatorami konkursu.
Nagrodzeni wraz z organizatorami konkursu.

W piątek, 20 grudnia, w Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w V edycji powiatowego konkursu ekologicznego. Tym razem jego uczestnicy mieli za zadanie wykonanie bożonarodzeniowej szopki z materiałów ekologicznych.

W konkursie wzięło udział 19 szkół z powiatu przeworskiego. Łącznie nadesłano 61 prac, z czego do konkursu zostało dopuszczone 49 z nich. Ośmioosobowe jury wyłoniło zwycięzców podkreślając, że poziom prac był wysoki, a wybór najpiękniejszej szopki bardzo trudny - świadczyły o tym jednopunktowe różnice pomiędzy pierwszym, drugim i trzecim miejscem. I tak, I miejsce zdobyła Marta Weselak (SP w Urzejowicach), II – Wiktotria Kukla (SP w Chałupkach), a III – Weronika Harpula (SP w Świętoniowej). Kolejne miejsca zajęli: IV – Tomasz Wołowiec (SP nr 3 w Przeworsku), V – Dagmara Gronowska (ZSPiPS w Jagielle), VI – Martyna Niemiec (SP w Gniewczynie Łańcuckiej), VII – Ignacy Szpunar (SP nr 2 w Przeworsku), VIII – Anna Styczek (SP SP w Świętoniowej), IX równorzędne – Karolina i Michał Półtorak (SP w Chałupkach) oraz Igor Bawor (SP w Pantalowicach) i X – Antoni Warchoł (SP nr 1 w Przeworsku). Ponadto, przyznano też 11 wyróżnień. Otrzymali je: Antonina Nowak (SP nr 3 w Przeworsku), Lena Bąk (SP w Ubieszynie), Mateusz Kasz (SP w Ujeznej), Paweł Kozłowski (SP w Rączynie), Joanna Kubusiak (SP w Pełnatyczach), Maciej Rak (SP w Gaci), Przemysław Białogłowski (SP w Krzeczowicach), Brygida Grabowiec (SP w Tryńczy), Gabriela Uberman (SP w Studzianie), Maciej Hawro (SP w Białobokach) oraz Antoni Kacza (SP w Zarzeczu).

Organizatorami konkursu byli: Gmina Przeworsk, Szkoła Podstawowa w Świętoniowej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Konkurs swoim patrtonatem objęli: Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Nadleśnictwo Kańczuga oraz Gazeta Jarosławska.

Komentarze