Pierwsi w Nowym Roku

Autor: dp 10.01.2020 Nr: 2/2020
Z lewej Antoś Wojtanowicz z mamą Dorotą w jarosławskim szpitalu. Małgorzata Filipów urodziła swoją córeczkę Kaję w szpitalu w Przeworsku (z prawej)
Z lewej Antoś Wojtanowicz z mamą Dorotą w jarosławskim szpitalu. Małgorzata Filipów urodziła swoją córeczkę Kaję w szpitalu w Przeworsku (z prawej)

Antoś Wojtanowicz i Kaja Filipów to pierwsze dzieci urodzone w 2020 roku w naszych szpitalach: jarosławskim COM i SP ZOZ w Przeworsku.

Antoś na świat przyszedł 1 stycznia o 6.27 w szpitalu COM w Jarosławiu. Jak wspomina jego mama, pani Dorota, chłopiec według terminu miał urodzić się sześć dni później. Jak jednak wiadomo, z planowaniem różnie bywa, nie wiadomo było więc, czy chłopiec nie urodzi

się jeszcze w starym roku.

Zwłaszcza tacie Antosia zależało, by synek wytrzymał do Nowego Roku i tak też się stało – śmieje się młoda mama.

W domu, w Michałówce, oprócz taty Dariusza, na Antka czeka jeszcze siostra, dwuletnia Weronika.

 

W Przeworsku na pierwszego dzidziusia trzeba było poczekać nieco dłużej. Być może przeworskie maluszki wolały świętować Nowy Rok w brzuchach swoich mam? Chyba tak było, bo już 2 stycznia, niecałe dwie godziny po północy, jako pierwsza w Przeworsku w 2020 roku urodziła się Kaja Filipów. To pierwsze dziecko Małgorzaty i Mateusza z Rożniatowa. Kaja również przyszła na świat kilka dni przed terminem.

Choć termin porodu miałam na 18 stycznia, do szpitala trafiłam wcześniej. Lekarz zdecydował o cesarskim cięciu i wyznaczył je na 2 stycznia rano, ale o 1.55 w nocy Kaja sama zdecydowała, kiedy i jak chce się urodzić – opowiada pani Małgorzata.

 

Zarówno tym pierwszym, jak i innym maluszkom, które przyszły w ostatnim czasie na świat, życzymy dużo zdrowia i uśmiechu, a ich rodzicom – cierpliwości i radości z wychowywania.

 

 

 

 

Komentarze
Popularne