Szpital znowu bez dyrektora

Autor: erka 17.01.2020 Nr: 3/2020
Do czasu powołania nowego dyrektora nad całością jarosławskiego szpitala czuwa Monika Pachacz-Świderska.
Do czasu powołania nowego dyrektora nad całością jarosławskiego szpitala czuwa Monika Pachacz-Świderska.

Stanisław Krasny odszedł z końcem roku z funkcji dyrektora Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Powodem był stan zdrowia. Jego obowiązki przejęła Monika Pachacz-Świderska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

Jarosławski szpital nie ma szczęścia do szefów. W ciągu ostatnich dziesięciu lat żaden nie zagrzał miejsca na tym stanowisku dłużej niż trzy lata, a byli też tacy, którzy bardzo krótko rządzili powiatowym szpitalem. Były też w tym czasie okresy bezkrólewia. S. Krasny miał być szefem na dłużej. Objął funkcję w 2016 r. Za jego panowania szpital unowocześnił się. głównie pod względem sprzętu i pomieszczeń. W maju ubiegłego roku dyrektor doznał zawału w czasie pracy. Jesienią wrócił jednak na stanowisko, ale końcem roku złożył wypowiedzenie.

Jego obowiązki przejęła M. Pachacz-Świderska. - Sytuacja szpitala jest ustabilizowana - zapewnia Stanisław Kłopot, starosta jarosławski przypominając, że zastępca dyrektora ds. lecznictwa już kierowała całością placówki w czasie gdy S. Krasny przebywał na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie trwały inwestycje i był także protest personelu. - Poradziła sobie z tymi sprawami. Teraz też właściwie organizuje pracę. Nowy dyrektor zostanie powołany w postępowaniu konkursowym, które ogłosimy już niedługo - zapewnia starosta.

Komentarze
Popularne