Najlepsze roboty

Autor: dp 17.01.2020 Nr: 3/2020
Jedną z konkurencji było sumo, czyli wypchnięcie robota przeciwnika poza koło.
Jedną z konkurencji było sumo, czyli wypchnięcie robota przeciwnika poza koło.

W piątek, 10 stycznia, odbył się III Jarosławski Konkurs budowy i programowania robotów pn. „Mój robot”.

W konkursie wzięło udział 78 zawodników pogrupowanych w 31 drużyn ze szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP nr 7 i SP nr 9 w Jarosławiu oraz SP nr 2 w Leżajsku, ZS w Grodzisku Górnym i SP w Połomi. Konkurs polegał na zbudowaniu i zaprogramowaniu autonomicznego robota i wykonaniu dwóch zadań konkursowych.

W kategorii klas I-III I miejsce zdobyła drużyna „Robo com 8” z SP 7 w Jarosławiu, II ex aequo – „Robo com 7” (SP 7 Jarosław) i „Jedyneczki” (SP 1 Jarosław), a III – „Dziewiąteczki” (SP 9 Jarosław). W kategorii klas IV-VI o pierwszym miejscu zdecydowała dogrywka. Ostatecznie I nagrodę zdobyła drużyna „Masters” (SP 2 Jarosław), II – „#Nerf” (SP 7 Jarosław), a III – „Robo czwórka” (SP 4 Jarosław). W kategorii klas VII-VIII najwyższe miejsca zdobyli goście spoza Jarosławia. I miejsce – „Good bot” (SP 2 Leżajsk), II – „NieWiem” (ZS Grodzisko Górne) i III – „Bez nazwy” (SP nr 2 Leżajsk).

Podczas konkursu odbyła się też prelekcja Macieja Polańskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku, prekursora i wieloletniego organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów „GG Robot”, w której podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami związanymi z robotyką i programowaniem.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu – dyrektor Zenon Skrzypek oraz nauczycielka Anna Zielińska. Patronat nad wydarzeniem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Jarosławia.

Komentarze
Popularne