Z pomocą dla Frania

Autor: ek 17.01.2020 Nr: 3/2020
3-letni Franio urodził się z ciężką wadą serca.
3-letni Franio urodził się z ciężką wadą serca.

W niedzielę, 22 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Miękiszu Starym odbyła się akcja charytatywna „Świąteczne Last Minute”. Jej celem było zebranie środków finansowych na leczenie 3-letniego Frania.

Z inicjatywą pomocy dla 3-letniego Franciszka Kalinowskiego, cierpiącego na najcięższą wadę serca wyszli uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

– Za całą tą akcją stał ogromny sztab osób dobrego serca, bez których to wszystko mogło się po prostu nie udać – podkreślają organizatorzy tego wydarzenia.  

Uczniowie wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy Miękisza Starego wykonali ozdoby świąteczne, które były sprzedawane podczas kiermaszu. Marek Bawoł, przewodniczący Rady Gminy Laszki wraz ze swoją żoną przez całą imprezę serwował wyśmienite gofry. Rada Rodziców przygotowała przepyszne ciasta, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich – pierogi, uszka i paszteciki. Strażacy z Miękisza Starego szkolili z zakresu pierwszej pomocy, a Nadleśnictwo Jarosław przekazało pachnące lasem choinki. Animatorki zaplatały piękne warkoczyki a Dorota Wujek, nauczycielka ze SP w Miękiszu Starym przygotowała świąteczny pokój zagadek. Impreza nie obyła by się także bez sponsorów, właścicieli lokalnych sklepów i firm, którzy ufundowali nagrody w loterii.

  Uczestnicy tego wydarzenia obejrzeli występ akrobatyczny półfinalisty „Mam Talent” – Sławomira Lichończaka, członka grupy Yclan oraz jasełka przygotowane przez uczniów tej szkoły. Na zakończenie spotkania Franiu z pomocą taty wylosował szczęśliwców loterii, którzy otrzymali cenne nagrody oraz vouchery. Podczas akcji zebrano przeszło10 tys. zł.

– Po raz pierwszy zorganizowaliśmy taką akcję i nie sądziliśmy, że uda się nam uzbierać tyle pieniędzy. To pokazuje jak bardzo nasza mała społeczność potrafi współpracować, ile serca, empatii w to wszystko wkłada, a rezultaty mówią same za siebie. Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu, choć troszkę pomogliśmy Franiowi i jego dzielnym rodzicom, a w przyszłym roku może uda nam się powtórzyć lub polepszyć ten wynik – mówi Joanna Halwa, nauczyciel SP w Miękiszu Starym.

Komentarze
Popularne