Uciszali strzelającego

Autor: erka 17.01.2020 Nr: 3/2020

Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu prowadzi dwa postępowania związane z incydentem, do którego doszło w wigilijną noc w Woli Buchowskiej. Jedno dotyczy spowodowania ciężkich, zagrażających życiu obrażeń ciała. Drugie nielegalnego posiadania broni i jej użycia.

Wola Buchowska

Do awantury doszło po pasterce. Do wracających z mszy św. miał wystrzelić z samoróbki 72-letni mężczyzna. Na razie nie wiadomo ile razy strzelał i czy było to już w czasie próby odebrania mu broni, jaką podjęli przechodzący. W czasie szamotaniny 72-latek doznał poważnych obrażeń głowy. Trudno powiedzieć, czy doszło do nich w wyniku upadku, czy były efektem uderzenia. Poszkodowany nie mógł przedstawić swojej wersji, ponieważ dopiero pod koniec minionego tygodnia został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej po trepanacji czaszki.

Jeden z interweniujących został postrzelony. Na szczęście doznał tylko powierzchownej rany nogi. - Nikt nie usłyszał zarzutów. Na razie ustalany jest przebieg wydarzeń - informuje Agnieszka Kaczorowska, szefowa jarosławskiej prokuratury. 72-latek twierdzi, że nie pamięta niczego z zajścia w wigilijną noc. Dopiero po wyjaśnieniu okoliczności nocnej awantury będzie można mówić o ewentualnych zarzutach.

Komentarze
Popularne