Biletów chwilowo nie było

Autor: erka 17.01.2020 Nr: 3/2020
Jasna informacja, jakby ktoś nie wiedział od kiedy czeka.
Jasna informacja, jakby ktoś nie wiedział od kiedy czeka.

Od nowego roku obowiązuje przepis nakładający kary na tych, którzy zwlekali ze zgłoszeniem kupna samochodu dłużej niż miesiąc. Może dlatego pod koniec grudnia ub.r. było więcej przerejestrowujących pojazdy. - Była kolejka. Zrejestrowałem się na następny dzień i wtedy podszedł  do mnie młody mężczyzna i zaproponował, że odstąpi mi bilet za 500 zł. Nie skorzystałem, chociaż mi się śpieszyło. Uważam, że takich powinni ścigać - mówi Czytelnik.

Z informacji uzyskanych w wydziale komunikacji jarosławskiego starostwa wynika, że handel biletami kolejkowymi skończył się razem ze zmianą przepisów dotyczących rejestracji na współwłasność z Ukraińcami. Teraz nie było żadnych zgłoszeń o pojawieniu się tego procederu. W ubiegłym tygodniu biletów nie wydawano, ponieważ wysiadł komputer obsługujący biletomat. Działo tylko wywoływanie. Kolejek większych nie było.

System kolejkowy praktycznie uniemożliwia handel miejscami. Osoby zgłaszające się do pracownika nadzorującego funkcjonowanie systemu podają m.in. dane dotyczące pojazdu. Przekazanie biletu innej osobie powoduje powstanie różnicy między zgłoszeniem a załatwianą sprawą.

Komentarze
Popularne