Świątecznie, godnie, nastrojowo

Autor: EK 24.01.2020 Nr: 4/2020
Na scenie zaprezentowali się uczestnicy w różnym wieku.
Na scenie zaprezentowali się uczestnicy w różnym wieku.
Fot. MOK

W sobotę, 11 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbył się XXV Przegląd „Godnie Święta”. Poprzedził go koncert kolęd.

W przeglądzie „Godnie Święta” wzięli udział dzieci, młodzież i dorośli. Komisja artystyczna po wysłuchaniu i obejrzeniu 21 prezentacji w dwóch kategoriach przyznała Grand Prix Ludowemu Zespołowi Śpiewaczemu „Dolanie” z Trynieckiego Centrum Kultury w Tryńczy. Nagrody otrzymali również: Wiktoria Wojas (SP nr 2 w Przeworsku), Aleksandra Uchman z 13. Przeworskiej Drużyny Harcerskiej „Kresy” oraz zespół „Skowronki” z Parafii Nowosielce. Spośród grup kolędniczych nagrodę otrzymał Teatrzyk „Kolorowe Maski” za Herody ze Szkoły Podstawowej w Sieteszy. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku. W przeglądzie przyznano również wyróżnienia.

   Przegląd „Godnie Święta” poprzedził koncert kolęd, który odbył się w czwartek, 9 stycznia.

Na scenie zaprezentowali się członkowie zespołów wokalnych i szkółek muzycznych działających w ośrodku oraz orkiestra dęta. Po koncercie odbyło się spotkanie przy świątecznym stole.

Komentarze
Popularne
Komentowane