Właścicielu! Posprzątaj w końcu

Autor: EK 24.01.2020 Nr: 4/2020
Od wiosny w kwestii porządku niewiele się w tym miejscu zmieniło.
Od wiosny w kwestii porządku niewiele się w tym miejscu zmieniło.
Fot. EK

Od blisko dwóch lat mieszkańcy osiedla Kopernika i Słoneczne interweniują w sprawie walających się w obrębie skarpy śmieci. Mimo licznych skarg i próśb teren ten ciągle pozostaje nieuprzątnięty, a jego właściciele nie garną się do zaprowadzenia tam porządku.

O problemie walających się śmieci na os. Kopernika pisaliśmy m.in. w artykule „Śmietnisko za osiedlem. Kto za nie odpowiada?”, „Na Kopernika nadal bajzel” oraz „Czy na osiedlu Kopernika będzie wreszcie porządek?”. Niestety od tego czasu niewiele się tam zmieniło. Dlatego mieszkańcy okolicy po raz kolejny zwracają się z prośbą do właścicieli terenu o jego posprzątanie. Jak mówią, mają dość mieszkania w najbrudniejszej dzielnicy Jarosławia. Śmieci walają się wzdłuż skarpy przy której znajdują się garaże.

– Nikt tam nie sprząta, a teren do kogoś należy bo płacimy za to. Jest tam okropny bałagan, butelki, szmaty, chodniki, opony itp. Drzewa są tak wysokie, że w czasie silnego wiatru łamią się gałęzie i spadają na ludzi. Kanał ściekowy zatkany, światła nie świecą. To jest skandal. Czy ktoś wreszcie zauważy ten nieład. Za co osoby, do których należy ten teren biorą pieniądze? Nikt tego nie dogląda. Wszyscy czekają, aż wydarzy się tragedia – skarży się jedna z naszych Czytelniczek.

Problem zaśmieconej skarpy powraca do naszej Redakcji jak bumerang. Po raz kolejny w imieniu naszych Czytelników zwracamy się do właścicieli tego terenu z prośbą o niezwłoczne zaprowadzenie tam porządku.

Komentarze
Popularne
Komentowane