PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – II LIGA: Przeworski Orzeł powalczył z wiceliderem z Krakowa. Nasz zespół był blisko sprawienia niespodzianki, ale nie wytrzymał końcówki.

SPR Orzeł Przeworsk - AZS AGH Kraków 30-32 (16-15)

Orzeł: Kędzior, Gromny – Czapka 5, Bakowski, Litwińczuk 1, Gancarz 2, A. Radwański 2, Kozdroń 7, Świerk 8, Wnęk, I, Radwański 1, Wańkowicz 4.

Kary: 6 i 2 min. Widzów: 150.

Początek spotkania nie zwiastował emocji. W 10 minucie Orzeł tracił do rywali 5 goli. Gospodarze grali słabo, nic im nie wychodziło w ataku. Wyglądało na to, że AZS z łatwością sięgnie po zwycięstwo. Tymczasem przeworska drużyna odzyskała moc i zaczęła odrabiać straty. Równo z gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Orzeł objął prowadzenie. Po zmianie stron kibice oglądali już zacięty mecz. Gospodarze walczyli z wiceliderem jak równy z równym. W 57 minucie po trzech golach Jakuba Czapki przeworski zespół wygrywał jednym golem. Niestety później trochę się pogubił. Krakowianie wyszli na jednobramkowe prowadzenie, ale nasza drużyna miała jeszcze szansę na remis. Zepsuta akcja, a następnie skuteczna odpowiedź przyjezdnych pozwoliła im zainkasować komplet punktów.

Pozostałe mecze: Buskowianka – Stal II Mielec 33:27 (17:12), SMS II Kielce - Wisła Sandomierz 26:33 (12:15);  Politechnika Świętokrzyska - MOSiR Bochnia 20:36 (9:16).

1.            Wisła            12            30            375-314

2.            AZS AGH   12            27            362-291

3.            Buskowianka            11            24            280-270

4.            MOSiR         12            24            362-335

5.            SMS II            11            19            358-309

6.            Orzeł            12            8            343-372

7.            Stal II            12            6            264-369

8.            Politechnika   12            3            291-375