Eurobud bezradny w Kobierzycach

Autor: ts 31.01.2020 Nr: 5/2020

PIŁKA RĘCZNA KOBIET - PGNiG SUPERLIGA: Po marnym występie ze słabą Piotrcovią szczypiornistki Eurobud JKS na kolejny pojedynek pojechały do Kobierzyc, gdzie poprzeczka była już znacznie wyżej ustawiona. Jarosławianki próbowały walczyć, tego im odmówić nie można, ale kapitalnie prowadzone przez trenerkę Edytę Majdzińską gospodynie nie zostawiły złudzeń i wygrały jak chciały a wszystko można było zobaczyć w TVP Sport, która zabrała się w końcu za pokazywanie ligi.

KPR Kobierzyce – Eurobud JKS Jarosław 38-31 (17-12)
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 15, Kucharska 2, Ilnicka 2, Tomczyk 3, Piotrowska 1, Janas 2, Kuriata, Wiertelak 3, Ivanović 2, Walczak 1, Koprowska 1, Despodovska 3, Wicik 1, Michalak 2.
JKS: Szczurek, Backiel, Kulpa – Bancilon 11, Balsam 6, Donets 3, Luberecka, Turkalo 4, Pietras 1, Strózik 1, Żukowska, Szymborska Am. 1, Szymorska Al. 1, Kozimur 3.

Sędziowali: J. Gnyszka i M. Stonoga. Widzów: 450.

Wydaje się, że solidnie skonstruowana i sprawnie działająca dotąd „maszynka” pod nazwą Eurobud JKS została popsuta i brakuje jej prawdziwego „speca” od naprawy. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że jarosławski team, naprawdę dobry team zapomniał nagle jak się gra. Nasze „czarno-niebieskie” dziewczyny sprawiają wrażenie zupełnie zagubionych i nie przypominają już drużyny z pierwszej części sezonu.

Kobierzyce nie są zespołem z „innej bajki”, ale wiedzą, co mają robić na boisku. Eurobud JKS przekonał się o tym jeszcze w pierwszej rundzie. Wówczas w Jarosławiu nasz zespół prowadził do przerwy, jednak zmiana koncepcji gry przez trenerkę KPR-u pozwoliła jej sięgnąć po końcowy triumf. Teraz rywalki praktycznie od początku spotkania dominowały. – Nastawiałyśmy się na ciężki mecz, ale jak widać z przebiegu, nie było tak trudno. Myślę, że zabiegałyśmy Jarosław – oceniała mecz Mariola Wiertelak, kapitan miejscowych.

Jarosławianki na plusie były tylko na początku, po golu Moniky Bancilon. Później z minuty na minutę kontrolę przejmowały gospodynie. Za sprawą Martyny Michalak KPR wyszedł na prowadzenie 3-2 i zaczął powiększać dystans. Eurobud JKS zamiast spokojniej i dokładniej, grał coraz bardziej nerwowo, co przekładało się na całą masę prostych błędów i drużynie KPR-u pozwalało budować przewagę. Po kontrze Wiertelak zespół z Kobierzyc wygrywał czteroma bramkami. Tuż przed przerwą czerwoną kartką za faul dostała Julia Pietras

W drugiej części po stronie Eurobud JKS było tylko gorzej. W zasadzie nic już się nie kleiło. Nasze dziewczyny wciąż szukały rozwiązań, starały się, walczyły, więcej było w tym jednak indywidualności niż zespołowości. Gole zdobywały głównie Moniky Bancilon i Magda Balsam. Na dwadzieścia minut przed końcem KPR wygrywał już ośmioma trafieniami. Świetna defensywa i przemyślany atak ekipy z Kobierzyc robił coraz większe spustoszenie w szeregach jarosławianek. Rosła przewaga, która w pewnym momencie wynosiła już 10 bramek, rosła zdobycz bramkowa, która zbliżała się już niebezpiecznie do „wstydliwego” poziomu 40 goli. Na szczęście w ostatnich fragmentach gospodynie zwolniły tempo. W kolejnej serii gier Eurobud JKS czeka wyjazd na mecz z Zagłębiem Lubin.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Ruch Chorzów 22-24, Młyny Stoisław Koszalin – Start Elbląg 29-22, Zagłębie Lubin – Perła Lublin 24-20.