Małżeństwo na medal

Autor: dp 07.02.2020 Nr: 6/2020
50 lat pożycia małżeńskiego to szczególny jubileusz, który jest dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.
50 lat pożycia małżeńskiego to szczególny jubileusz, który jest dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.
Fot. UG

We wtorek, 28 stycznia, 9 par z terenu gminy Gać świętowało jubileusz 50 pożycia małżeńskiego.

Tego dnia, jubilaci, zaproszeni goście oraz władze gminy spotkali się w budynku Uniwersytetu Ludowego w Gaci. Wójt Gminy Grażyna Pieniążek i Przewodniczący Rady Gminy Gać Lesław Stańko wspólnie z gośćmi: Mirosławem Hajnoszem, przedstawicielem Minister Poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz, Marcinem Malinowskim, dyrektorem Biura Senatora RP Mieczysława Golby, Bogusławem Urbanem, starostą przeworskim oraz Jackiem Pieniążkiem, radnym Powiatu Przeworskiego, uhonorowali medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” następujące pary: Marię i Tadeusza Sekretę, Zofię i Wiesława Bar, Stanisławę i Alfreda Inglot, Krystynę i Kazimierza Kud, Władysławę i Józefa Machniak, Genowefę i Józefa Homik, Danutę i Stanisława Głąb, Marię i Władysława Wołowiec, oraz Annę i Edwarda Kruk, których Wójt wraz z Przewodniczącym osobiście odwiedzili w domu.

Z okazji swojego święta jubilaci oprócz medali przyjęli gratulacje, kwiaty i prezenty od sołtysów i radnych gminy Gać. Uroczystość zakończyła się lampką szampana i tradycyjnym „Sto lat”, któremu przygrywała Kapela Ludowa „Gacoki”.

Komentarze
Popularne
Komentowane