Złodziej nic nie pamiętał

Autor: dp 07.02.2020 Nr: 6/2020
Złodziej nic nie pamiętał
Fot. KPP

Pod koniec stycznia przeworscy policjanci zanotowali dość nietypowe zgłoszenie. Sprawca włamania po zawiadomieniu Policji przez właściciela, grzecznie czekał na miejscu zdarzenia. Nie wiedział, w jaki sposób znalazł się w budynku, do którego się właśnie włamał...

Zgłoszenie dyżurny przeworskiej komendy otrzymał w dniu 23 stycznia przed godziną 17. Włamanie miało mieć miejsce na jednej z posesji w Nowosielcach. Policję zawiadomił właściciel budynku.

Przybyli na miejsce interwencji policjanci potwierdzili treść zgłoszenia. Na miejscu zastali zgłaszającego oraz przebywającego wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych sprawcę włamania – informuje asp. sztab. Justyna Urban, oficer prasowy przeworskiej KPP.

Sprawcą włamania okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, który w rozmowie z policjantami oświadczył, że nie pamięta, jak dostał się do środka budynku, choć jak informują funkcjonariusze, mężczyzna wszedł przez okno. Z budynku, do którego się włamał, ukradł pieniądze. Po poddaniu nietypowego złodziejaszka badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile. Mężczyzna została zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem, za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – mimo dobrych chęci jakimi wykazał się, czekając na Policję na miejscu zdarzenia, co zrobił być może nawet nie do końca świadomie.

Komentarze
Popularne
Komentowane