Chcieli oszukać „na policjanta"

Autor: dp 07.02.2020 Nr: 6/2020

Tylko w poniedziałek, 27 stycznia, przeworscy policjanci odnotowali 20 prób oszustwa metodą „na policjanta”. Na szczęście tym razem nikt nie stracił swoich oszczędności.

Próby oszustwa zostały zgłoszone od mieszkańców gminy Tryńcza oraz miejscowości Gorliczyna, Chałupki i Rozbórz. Nieznani sprawcy dzwoniąc na telefony stacjonarne mieszkańców powiatu przeworskiego usiłowali wyłudzić od nich pieniądze.

Sprawcy podając się za członka rodziny lub policjanta informowali, że doszło do wypadku drogowego. Przekonywali do wypłaty gotówki dla poszkodowanych w wypadku lub „ na załatwienie sprawy”, w kwotach od 3 tys. zł. do 250 tys. zł. Na szczęście, żadna z osób, do której zadzwonili, nie dała się oszukać. Mieszkańcy zachowali czujność i poinformowali o wszystkim Policję – informuje asp. sztab. Justyna Urban, oficer prasowy KPP w Przeworsku.

 

Policja nigdy telefonicznie nie prosi o przekazanie pieniędzy. Jeżeli mamy podejrzenie, że ktoś próbuje nas oszukać, natychmiast należy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Warto też sprawdzić otrzymane informacje kontaktując się bezpośrednio z bliską nam osobą, której dotyczy sprawa telefonu.

Komentarze
Popularne
Komentowane