Charytatywnie dla Faustyny

Autor: ek 07.02.2020 Nr: 6/2020
Dochód z wydarzenia wspomoże leczenie Faustyny.
Dochód z wydarzenia wspomoże leczenie Faustyny.
Fot. UG

W niedzielę, 2 lutego w Domu Kultury w Szówsku odbył się koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na leczenie 23-letniej Faustyny.

Wydarzenie rozpoczęły jasełka w wykonaniu przedszkolaków. Następnie odbył się koncert kolęd i pastorałek. W trakcie wydarzenia prowadzony był również kiermasz, na którym można było nabyć wiele cennych rzeczy przekazanych przez ofiarodawców. Czas umiliły animacje dla dzieci. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy Szówska i okolic. Uzyskany dochód zasili leczenie 23-letniej Faustyny, studentki pielęgniarstwa.

– Historia mojej choroby zaczęła się niewinnym upadkiem w górach, po którym ból stawał się coraz silniejszy. Lekarze nie potrafili mi pomóc. Gdy ból był już nie do zniesienia, trafiłam do szpitala. Po szczegółowych badaniach znalazłam się na oddziale onkologicznym. Diagnoza – mięsak Ewinga była dla mnie i całej mojej rodziny ogromnym ciosem – mówi 23-letnia Faustyna.

Na domiar złego nowotwór umiejscowił się tam, gdzie niemożliwa jest operacja.

– Obecnie jestem po 16 cykli chemioterapii, męczących naświetlaniach, operacji  przerzutu na płuca i przeszczepie komórek macierzystych – nadmienia.

 

Kosztowne leczenie szansą na zdrowie

Szansą dla Faustyny jest nierefundowane roczne leczenie, lekiem Voyrient. Niestety miesięczny koszt takiego leczenia wynosi 8 tys. zł. Dlatego pomóc Faustynie można dokonując wpłaty na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”

Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: 2453 pomoc dla Faustyny Uchman. Można również przekazać 1% podatku. Aby to uczynić należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać „2453 pomoc dla Faustyny Uchman”.

– Zwracam się z ogromną prośbą o Twoją pomoc w leczeniu i rehabilitacji. Chcę być  zdrowa, szczęśliwa, wrócić do normalności i kontynuować studia. Za każdą złotówkę i okazane serce bardzo dziękuję – pisze na stronie fundacji Faustyna.

Komentarze
Popularne
Komentowane