„Wspomnień Czar”, czyli Dzień Babci i Dziadka

Autor: erka 13.02.2020 Nr: 7/2020
„Wspomnień Czar”, czyli Dzień Babci i Dziadka
Fot. UG Radymno

Dzieci, młodzież i dorośli z Ostrowa w gminie Radymno corocznie świętują Dzień Babci i Dziadka. Tegoroczne uroczyste spotkanie odbyło się 30 stycznia. Rozpoczęło się w kościele parafialnym dziękczynną mszą świętą, której przewodniczył ks. Robert Łuc, zaś wzruszające kazanie wygłosił o. Zdzisław Szymczycha. Dalsza część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej.

Anna Michalska, dyrektor szkoły i Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno mówili o ciągłości pokoleń i wartościach, które dziadkowie, przekazują młodemu pokoleniu. Zaznaczali, że dziadkowie mają zawsze czas dla wnuków, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuki są dla nich radością życia.

- Podczas bogatej i urozmaiconej część artystycznej, pod czujnym okiem wychowawczyń: Sabiny Buśko, Elżbiety Pusztuk, Marii Harasik, Celiny Trelki i Zofii Maziarz zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych, klasy I, II, III, oraz IV z inscenizacją ,,Wspomnień czar". Z właściwym sobie wdziękiem, przy akompaniamencie Agnieszki Kusy i Pawła Rojka szkolni artyści obdarowali przybyłych seniorów: tańcami, wierszami, piosenkami i życzeniami. Szczęśliwe, wzruszone i rozpromienione twarze seniorów były wyrazem tego, jak ważne są dla nich takie otwarte spotkania i chwile spędzone z wnukami - opisują organizatorzy.

Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców i panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Komentarze
Popularne
Komentowane