Noworocznie i charytatywnie

Autor: dp 13.02.2020 Nr: 7/2020
Zespół 2plus1 bawił publiczność.
Zespół 2plus1 bawił publiczność.
Fot. UMiG Kańczuga

W pierwszą niedzielę lutego w Kańczudze odbył się Koncert Noworoczny, którego gwiazdą wieczoru był dobrze znany zespół 2plus1.

Koncert swoim występem uświetnili uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kańczudze oraz szkolna orkiestra dęta. Po występach młodzieży przyszła kolej na gwiazdę wieczoru. Zespół 2plus1 zaprezentował znane i lubiane przez wszystkich utwory. Pomimo, iż zespół tworzył i koncertował aktywnie w latach 70-tych i 80-tych, wszyscy bez względu na wiek towarzyszyli solistce Urszuli Blaszyńskiej wspólnie śpiewając utwory takie jak: „Chodź, pomaluj mój świat”, „Czerwone słoneczko”, „Hej, dogonię lato”, „Wstawaj, szkoda dnia”, „Windą do nieba”, „Iść w stronę słońca” oraz wiele innych.

Organizatorem imprezy był burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Andrzej Żygadło oraz dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy Kańczuga, Jan Krupiński.

Podczas koncertu odbyła się też zorganizowana przez Szkolne Koło "Caritas" zbiórka pieniędzy na rzecz chorego na nowotwór Adasia. Zebraną kwotę w wysokości 4461,80 zł w całości przekazano rodzinie chłopca z przeznaczeniem na walkę z chorobą.

Komentarze
Popularne
Komentowane