Sprawiedliwa Polska – Sprawiedliwa Gmina

Autor: TP 13.02.2020 Nr: 7/2020
Sprawiedliwa Polska – Sprawiedliwa Gmina

    W sobotę 8 lutego 2020 r. w Warszawie, odbyła się Konwencja Solidarnej Polski. Spotkanie było podsumowaniem dotychczasowych zmian w sądownictwie i nakreśleniem kierunków dalszych reform wymiaru sprawiedliwości. Z naszego regionu w konwencie wzięli udział: senator RP Mieczysław GolbaMariusz Trojak – Wicestarosta Jarosławski, Paweł Frankiewicz – kandydat na wójta Gminy Jarosław  oraz inni członkowie i sympatycy Solidarnej Polski.

Paweł Frankiewicz, jako prawnik i społeczny asystent prawny senatora  Mieczysława Golby w rozmowie z liderem ugrupowania, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro zgadza się z potrzebą głębokich zmian w sądownictwie:

- Przez dziesięciolecia środowisko sędziowskie rządziło się według zasad „sądokracji”, a nie demokracji, ponieważ demokracja nie miała na nie wpływu. Rzeczywiście czas to zmienić. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro ma rację. Zmiany w systemie prawnym ważne są dla wszystkich obywateli, a tym samym dla naszych mieszkańców gminy czy powiatu. W biurze senatora Mieczysława Golby, a także prowadząc własną kancelarię, spotkałem się z wieloma osobami, które zderzają się z murem biurokracji oraz krzywdzącymi wyrokami sądów. Wielokrotnie są to osobiste tragedie tych osób, ale przede wszystkim dramaty całych rodzin - uważa Paweł Frankiewicz.

 

- W wyborach uzupełniających na wójta Gminy Jarosław startuję z hasłem : WSZYSCY RÓWNI ,KAŻDY WAŻNY, a więc postawa Solidarnej Polski wpisuje się w mój  prawicowy światopogląd.  Chcę, żeby wszyscy byli równi względem prawa, bez względu na swój status społeczny. Taką też chciałbym widzieć gminę - równą w prawach i obowiązkach dla wszystkich mieszkańców. Jeśli wyborcy zaufają mi i oddadzą głos na moją kandydaturę, to z taką wizją będę budował Gminę - zapewnia kandydat na wójta Gminy Jarosław

 

- Spotkanie w Warszawie było dla mnie bardzo ważne, miałem okazję porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z europosłami – Beatą Kempą i Patrykiem Jakim. W Europie musimy jasno i stanowczo mówić, że Polacy są narodem samodzielnym o jasno określonych wartościach. Polska jest krajem demokratycznym, gdzie wola większości ma prawo głosu i kreowania rzeczywistości, również tej prawnej. I o tym rozmawialiśmy z wiceszefostwem resortu sprawiedliwości: Marcinem Warchołem, Michałem Wójcikiem i Sebastianem Kaletą. Hasłem konwencji było: „Stańcie razem z nami w walce o prawo Polski do zmian w sądownictwie” – na te zmiany czekali Polacy i jak podkreślał prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro – zostały one już zapoczątkowane i będą realizowane - opowiada Paweł Frankiewicz.

 

- Rozmowy z ludźmi takiego formatu jak minister sprawiedliwości, wiceministrowie, europosłowie„ otwierają głowę”, poszerzają perspektywę widzenia, co może przełożyć się na nowoczesne, idące z duchem czasu, efektywne  zarządzanie naszą gminą. Mam jasno określone prawicowe poglądy, stąd moja obecność na Konwencji Solidarnej Polski, tym bardziej, że przesłanie konwencji wpisuje się w moją wizję rozwoju Gminy Wiejskiej Jarosław - podsumowuje.

Komentarze
Popularne
Komentowane