Głośno o Przeworsku

Autor: dp 13.02.2020 Nr: 7/2020
Słonie i Bazylika w tle to jedne z symboli miasta.
Słonie i Bazylika w tle to jedne z symboli miasta.

W ubiegłym tygodniu media społecznościowe obiegła wiadomość pochodząca ze strony jednej z pizzerii w Przeworsku. Jej popularność polegała na bezpośrednim wyrażeniu zdania skierowanego do wszystkich, którym nie smakuje ich jedzenie"...

Post na tablicy pizzerii szybko został udostępniony przez wiele osób. Post oburzał, rozbawiał, był doceniany za bezpośredniość – jedno jest pewne, nie pozostawał bez zainteresowania. Szybko wyszedł poza kręgi lokalne, ale chyba nikt nie spodziewał się, że przeróbki tekstu w ciągu kilku godzin zostaną "podłapane" przez specjalistów od maretingu dużych marek i tytułów w Polsce i pojawią się na ich stronach w mediach społecznościowych. Tekst mówiący wszystkim, co robić jeśli coś im się nie podoba w danej usłudze, pojawił się m.in. na facebook'owych stronach Allegro, "Milionerów TVN", sieci kin "Helios" czy też koncie polityka, Janusza Korwin-Mikke. W pewnym momencie pizzeria i miasto Przeworsk nawet gdzieś w tym wszystkim zaginęły i nie wszyscy wiedzieli już, kopię czyjego tekstu błyskotliwie umieszczają na swoim "wall'u". Choć sam właściciel lokalu odcina się od wyrażania zdania w tak niewybredny sposób twierdząc, że był to atak hakera i włam na konto, nie sposób nie zauważyć, że obojętnie w jaki sposób by do tego nie doszło, stało się to

znakomitą akcją marketingową – o mieście i pizzerii usłyszano w różnych zakątkach kraju i Internetu. A czy nie o to chodzi, że nie ważne jak mówią, byleby mówiono...?

 

Warto zobaczyć

W ostatnim czasie Przeworsk zauważony został też w zestawieniu przygotowanym przez portal Onet.pl, w którym prezentuje "10 ciekawych miast i miasteczek w Polsce, które trzeba zobaczyć". W krótkim opisie miasta znalazła się informacja o jego położeniu geograficznym, historii oraz zabytkach, których jest ok. 60, z niemal wszystkich epok historycznych. Wspomniano o Pałacu Lubomirskich wraz z parkiem, Zajeździe Pastewnik, murach obronnych, bazylice pw. Ducha Świętego, w której znajduje się ołtarz będący repliką Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie, a także o drewnianych domach tkaczy przy ul. Kilińskiego oraz o corocznym festiwalu bluesa, który przyciąga wielu miłośników tej muzyki.

 

Z pewnością dla zwiedzających pobliski Łańcut, Przemyśl czy Jarosław, Przeworsk może być kolejnym interesującym punktem wyprawy, bez nadkładania wielu kilometrów.

Komentarze
Popularne
Komentowane