Derby dla Sanu-Pajda

Autor: ts 13.02.2020 Nr: 7/2020

SIATKÓWKA – I LIGA KOBIET: Derbowy pojedynek pomiędzy Sanem-Pajda a Stalą Mielec zakończył się po myśli jarosławianek. Nasze siatkarki oddały rywalkom tylko jednego seta. W środę San-Pajda zagra w Pucharze Polski z Grotem Łódź.

San-Pajda Jarosław – Stal Mielec 3:1

(26:24, 25:18, 20:25, 25:16)

Lepiej spotkanie w Jarosławiu rozpoczęły mielczanki, bo od prowadzenia 4:0. Gospodynie w porę opanowały emocje i szybko doprowadziły do remisu 4:4, ale to Stal jeszcze dyktowała warunki prowadząc 15:11 a nawet 19:13. Wydawało się, że pierwszego seta gospodyniom nie uda się już uratować, tym bardziej, że miały spore problemy z przyjęciem. A jednak. Dzięki dobrym zagrywkom Pauliny Stroiwąs San-Pajda dogonił Stal i na tablicy notowano remis po 24. To było coś niesamowitego. Nasz zespół poszedł za ciosem w grze na przewagi. Partię skutecznym atakiem zakończyła Rozalia Hnatyszyn. Drugi set zaczął się od gry punkt za punkt. Od stanu 6:5 zaczęła rysować się przewaga San-Pajdy Jarosław. Gospodynie zdołały odskoczyć mieleckiej Stali na osiem punktów, a w końcówce dominowały już całkowicie zwyciężając 25:18. Trzecia część pojedynku należała do przyjezdnych. Po akcji Pauliny Głód mielczanki wygrywały aż 11:3 i mimo, że nasza drużyna poderwała się jeszcze do walki niwelując dystans do 4 punktów, to jednak nie zdołała już przechylić losów tej partii na swoją korzyść. Ostatni set to początkowa gra punkt za punkt, ale później wyraźnie dominowały gospodynie. Do zwycięstwa San-Pajdę poprowadziły Aleksandra Dudek i Karina Chmielewska.