Piąty raz AZS-u!

Autor: ts 13.02.2020 Nr: 7/2020

KOSZYKÓWKA – II LIGA MĘŻCZYZN: Koszykarze AZS-u PWSTE Jarosław odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni trenera Tomasza Fortuny pokonali w Jaworznie miejscowy MCKiS i awansowali na 6 miejsce w ligowej tabeli.

MCKiS Jaworzno - AZS PWSTE Jarosław 64-72 (14-11, 13-24, 23-16, 14-21)

MCKiS: Brzozowski 4, Bogdanowicz 13, Fleszar, Wróblewski 7, Dusiło 0, Grochowski 9, Cierniecki, Krakowiak 18, Roszkowski 2, Nowacki 18

AZS PWSTE: Kuśmierz 0, Fortuna 0, Krawiec 15, Suliba 0, Mikołajko 14, Majka 17, Buszta 5, Argasiński 0, Strzępek 4, Reichert 0, Bielecki 17

Sędziowali: Miłosz Tracz, Łukasz Oleksy

Jarosławianie kontynuują znakomitą serię. W Jaworznie pokazali charakter i niezwykłą wolę walki. W pierwszej kwarcie MCKiS wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Na początku obie drużyny zepsuły rzuty. Dla miejscowych za trzy trafił w końcu Brzozowski, a koszykarze AZS-u pudłowali z dystansu. W 6 minucie gospodarze prowadzili 7-2, ale nasz zespół szybko zniwelował straty do jednego „oczka”. Końcówka tej odsłony należała jednak do jaworznian. W drugiej kwarcie role się odwróciły. Jarosławianie poprawili defensywę i coraz pewniej czuli się w ataku. W efekcie po celnym „lay-upie” Bieleckiego AZS odskoczył na 10 punktów. Niestety w 7 minucie trzeciej kwarty drużyna z Jaworzna znowu była na plusie. Jarosławianie w tej części pojedynku trochę się pogubili. Zanotowali kilka niepotrzebnych strat i zamiast kontrolować grę pozwolili rywalom złapać oddech. Ostatecznie przed ostatnią ćwiartką akademicy wygrywali, ale tylko jednym punktem 51-50. O wszystkim decydowała więc czwarta kwarta, która zaczęła się od celnego rzutu spod kosza Krawca i skutecznych wolnych Mikołajki. MCKiS doprowadził do remisu w 35 minucie za sprawą Nowackiego, w odpowiedzi punktował Bielecki i było 60-55. Chociaż gospodarze próbowali jeszcze niwelować przewagę nasz zespół nie dał już sobie wyszarpać wygranej.