Kolping już liderem

Autor: ts 13.02.2020 Nr: 7/2020

TENIS STOŁOWY – SUPERLIGA: Pingpongiści Kolpingu Jarosław wygrali ostatnie trzy mecze i wskoczyli na fotel lidera LOTTO Superligi. Kapitalną serię jarosławianie rozpoczęli od pokonania obrońców mistrzowskiego tytułu - Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki 3:1.

Pod nieobecność Cheng Jingqi, który nie mógł przelecieć z Chin ciężar rywalizacji z zawodnikami Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wziął na swoje barki inny z Azjatów w składzie Kolpingu Frac - Han Qiyao, który spisał się znakomicie pokonując najpierw Miłosza Redzimskiego 3:2 a następnie Panagiotisa Gionisa 2:0. Temu drugiemu Han zrewanżował się za porażkę w pierwszej rundzie w jarosławskiej hali 0:3.Kilka dni później Kolping Frac ograł innego z kandydatów do wygrania LOTTO Superligi. Tym razem przed własną publicznością drużyna Kamila Dziukiewicza wygrała z Dekorglassem Działdowo 3:0. Mecz znakomicie dla gospodarzy otworzył Kou Lei, który w trzech setach uporał się z Jiri Vrablikiem. Kilkanaście minut później świetny spektakl przy stole stworzyli Daniel Górak i defensywnie grający Wang Yang. Triumf Kolpingu Frac w hitowym starciu z Dekorglassem przypieczętował Han Qiyao. Chińczyk w barwach naszego zespołu pokonał Japończyka Taku Takakiwę 3:1. Na zakończenie maratonu Kolping nie dał szans walczącemu o utrzymanie w lidze zespołowi Poltarex Pogoni Lębork. Po nieco ponad 80. minutach zwyciężył 3:0. Po jednym punkcie dla jarosławian w niedzielnym meczu wywalczyli Kou Lei, Han Qiyao i Daniel Górak. W przerwie w rozgrywkach LOTTO Superligi, Jarosław będzie gospodarzem 3. Grand Prix Polski kadetów i kadetek. Turniej ten odbędzie się w dniach 21-23. lutego.