Fabryka ruszy w 2021 roku?

Autor: dp 21.02.2020 Nr: 8/2020
Zainteresowani pracą w Fabryce mają nadzieję na wznowienie produkcji. Obawiają się, czy obietnice dotyczące zakładu nie są jedynie przedwyborczą kiełbasą. Oby tak nie było.
Zainteresowani pracą w Fabryce mają nadzieję na wznowienie produkcji. Obawiają się, czy obietnice dotyczące zakładu nie są jedynie przedwyborczą kiełbasą. Oby tak nie było.

W piątek, 14 lutego, na zaproszenie Europosła Tomasza Poręby Podkarpacie odwiedził Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz. Ważnym elementem jego wizyty były odwiedziny Fabryki Wagonów w Gniewczynie Łańcuckiej.

Mieszkańcy regionu są bardzo zainteresowani, kiedy ruszy produkcja, a co za tym idzie – powstaną nowe miejsca pracy.

Jeśli chodzi o Gniewczynę, jesteśmy w fazie finalnej w przygotowaniu wszelkich dokumentów korporacyjnych. W pierwszym etapie zatrudnienie może sięgnąć kilkuset etatów, będą to osoby które przygotują zakład pod produkcję. Realny start produkcji, o ile wszystko pójdzie po naszej myśli, planujemy na początek 2021 roku – powiedział wieczorem w wywiadzie dla TVP Rzeszów Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

Jak wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach dotyczących Fabryki, w Europie rośnie zapotrzebowanie na specjalistyczne wagony przystosowane do przewozu kontenerów, zmieniają się wymagania odnośnie tzw. cichych wagonów, dlatego też się potrzeba produkcji własnych wagonów to szansa dla naszego regionu. O tym, że zabiegi o przywrócenie produkcji wagonów towarowych w Gniewczynie zaczynają przynosić efekty, mówił też Tomasz Poręba. Poseł do Parlamentu Europejskiego dziękował władzom PKP Cargo za determinację w tym temacie.

Mieszkańcy Podkarpacia, szczególnie regionu Przeworska i Jarosławia, czekają na wznowienie produkcji i miejsca pracy zabrane im kiedyś w Gniewczynie przez likwidacje fabryki. Bardzo liczę, że już w niedalekiej przyszłości nowoczesne wagony dla PKP Cargo będą produkowane w Gniewczynie – powiedział T. Poręba.

Komentarze
Popularne
Komentowane