Martwa natura warta tysiące

Autor: dp 21.02.2020 Nr: 8/2020
„Zapach jesieni”. Już po raz trzeci obraz Kochanowicza osiągnął rekordową cenę.
„Zapach jesieni”. Już po raz trzeci obraz Kochanowicza osiągnął rekordową cenę.

Za rekordową sumę 5 tys. zł, został sprzedany obraz autorstwa wybitnego artysty Wacława Kochanowicza. Autor przekazał swoją pracę pt. "Zapach jesieni" na aukcję towarzyszącą II dobroczynnej Gali zorganizowanej przez rzeszowskie Stowarzyszenie "Pod Skrzydłem Anioła" w Hotelu Falcon w Rzeszowie.

Gala „Pod Skrzydłem Anioła” odbyła się w sobotę, 8 lutego. Integruje środowisko przedsiębiorców oraz jest okazją do wyróżnienia osób, które swoją działalnością charytatywną dają przykład i motywację do pomagania innym. Gościem specjalnym Gali, podczas której wręczono statuetki „Aniołów na medal”, był Bilguun Ariunbaatar, znany polski celebryta i satyryk. Dochód z Gali – udało się zebrać ok. 42 tys. zł – zostanie przeznaczony na protezę bioniczną dla jarosławianki, Kingi Wawro, która marzy aby zostać mechanikiem samochodowym.

Związany z Jarosławiem Wacław Kochanowicz, by wesprzeć tych, którzy tego potrzebują, cyklicznie przekazuje swoje prace na aukcje. Jego obrazy są w galeriach prywatnych w kraju i za granicą, a dorobek artystyczny obejmuje ponad 200 obrazów wykonanych techniką olej na płótnie. To artysta uznany przez koneserów sztuki, a jego prace są doceniane przez starszych i młodszych. W stylu malarskim Kochanowicza, dominuje realizm i niezwykła precyzja. W każdy obraz, artysta – jak sam podkreśla – wkłada duszę i serce. Do najbardziej znanych prac artysty, należą między innymi: "Przemijanie", Blask o poranku”, „Świt we mgle”, "Tchnienie poranka”, "Płomień zimy", "Ulotna woń lata". Jego obrazy, które trafiają na aukcje, osiągają najwyższe ceny.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane