Łoś wbiegł pod koła

Autor: ek 21.02.2020 Nr: 8/2020
W tym przypadku uszkodzeniu uległ samochód, pamiętajmy jednak, że kolizje ze zwierzęciem są bardzo groźne.
W tym przypadku uszkodzeniu uległ samochód, pamiętajmy jednak, że kolizje ze zwierzęciem są bardzo groźne.
Fot. KPP

Na ul. Warszawskiej w Wiązownicy łoś wbiegł prosto pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście kierującej, 53-letniej mieszkance Sieniawy nic poważniejszego się nie stało.

We wtorek, 12 lutego przed godz. 7, oficer dyżurny jarosławskiej jednostki, otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Wiązownicy na ul. Warszawskiej. Na miejsce zostali skierowania policjanci, którzy wstępnie ustalili, że przed nadjeżdżającego daewoo matiza, nagle wtargnął łoś.

– W wyniku zderzenia ze zwierzęciem, uszkodzeniu uległ samochód. Kierująca tym pojazdem, 53-letnia mieszkanka Sieniawy, została przewieziona do szpitala. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

   Trasy wędrówek zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne. Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność na drodze.

– Kolizja z dzikiem, sarną czy łosiem może być bardzo niebezpieczna. Nie lekceważmy znaków ostrzegawczych, które uczulają nas na możliwość pojawienia się zwierząt leśnych – podkreśla A. Długosz.

Komentarze
Popularne
Komentowane