Pożar w Kańczudze. Nie żyje 57-letni mężczyzna

Autor: dp 21.02.2020 Nr: 8/2020
Niestety życia 57-letniego mężczyzny nie udało się uratować.
Niestety życia 57-letniego mężczyzny nie udało się uratować.
Fot. KPP

57-letni mężczyzna poniósł śmierć w wyniku pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Stanisława Sawickiego w Kańczudze. Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 lutego w godzinach porannych.

Zgłoszenie o palącym się budynku mieszkalnym wraz z informacją, że może w nim znajdować jego właściciel wpłynęło do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku o godzinie 9.28. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 7 zastępów strażackich.

– Pierwsza jednostka przybyła na miejsce zdarzenia po 8 minutach. Przystąpiono do gaszenia budynku. Niestety w jednym z palących się pomieszczeń znaleziono ciało – mówi bryg. Tomasz Dzień, rzecznik prasowy KP PSP w Przeworsku.

– Ujawnione zwłoki należały do 57-letniego mieszkańca Kańczugi, właściciela domu. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań – mówi asp. szt. Justyna Urban, rzecznik prasowy KPP w Przeworsku.

Policjanci wraz z prokuratorem wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Ich analiza pozwoli wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

– Na chwilę obecną brak jest informacji, aby do pożaru przyczyniły się osoby trzecie – mówi J. Urban.

 Akcja gaśnicza trwała prawie 2,5 godziny. Aby dogasić tlące się elementy obiektu konieczna była jego częściowa rozbiórka. Na miejscu pracowało blisko 30 strażaków.

57-letni mieszkaniec Kańczugi to już druga w tym roku ofiara śmiertelna pożarów na terenie powiatu przeworskiego. Do podobnego w skutkach zdarzenia doszło 4 stycznia w Rożniatowie. Wówczas w wyniku pożaru domu śmierć poniósł 80-leni mężczyzna.

   Strażacy apelują o rozważne posługiwanie się urządzeniami grzewczymi. Jednocześnie przypominają o konieczności regularnego czyszczenia kanałów dymowych i wentylacyjnych.

Komentarze
Popularne
Komentowane