Kochanowicz znów pomaga

Autor: dp 28.02.2020 Nr: 9/2020
Kochanowicz znów pomaga

Tydzień temu pisaliśmy o obrazie, który na aukcję charytatywną przekazał Wacław Kochanowicz. Jarosławski artysta po raz kolejny wsparł potrzebujących poprzez swoją sztukę.

Tym razem, obraz Wacława Kochanowicza pt. "Ku słońcu" został sprzedany podczas IV Samorządowego Balu Charytatywnego, który odbył się 15 lutego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce. W balu wzięli udział samorządowcy, politycy, a także ludzie biznesu i kultury. Celem była zbiórka funduszy na nowoczesny sprzęt diagnostyczny dla oddziału onkohematologii dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Obraz pt. "Ku słońcu", został sprzedany za kwotę 4 tys. zł. To nie pierwszy raz kiedy obrazy jarosławskiego artysty licytowane są na balu samorządowym.

W moich obrazach łapię chwile: zachody i wschody słońca, lot ptaków, galop koni, zapachy dzieciństwa – tak o swojej twórczości mówił Wacław Kochanowicz.

Oprócz obrazu "Ku słońcu”, na aukcji licytowano także m.in. biżuterię Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy oraz koszulkę piłkarza, Roberta Lewandowskiego. Oprócz licytacji, uczestnicy balu mogli także dokonywać indywidualnych darowizn na rzecz szpitala.

Komentarze
Popularne
Komentowane