Pączek dla Afryki

Autor: dp 06.03.2020 Nr: 10/2020
Pączek dla Afryki
Fot. org.

W Tłusty Czwartek w szkołach podstawowych w Sieniawie i Gaci została zorganizowana akcja „Wyślij pączka do Afryki”.

W Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie akcja koordynowana przez szkolnych pedagogów została zorganizowana już po raz piąty. Do akcji włączyła się społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dybkowa i CKSiR „Sokół” w Sieniawie, przekazując na kiermasz w większości samodzielnie wykonane zapustowe przysmaki.

Tego roku społeczność Szkoły Podstawowej w Gaci w akcję włączyła się po raz pierwszy. Uczniowie oraz rodzice dostarczyli do szkoły pączki, które następnie były sprzedawane przez Szkolne Koło Wolontariatu m. in. w: szkołach podstawowych w Ostrowie i Białobokach oraz Urzędzie Gminy w Gaci.

 

Wszystkie pieniądze ze sprzedaży smakołyków trafią na konto fundacji „Kapucyni i misje”, która jest organizatorem akcji. Środki zostaną przekazane misjonarzom na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie dotyczące dożywiania głodujących dzieci oraz pomoc medyczną. Każdy kto chciałby wspomóc cele fundacji, może dołączyć do zbiórki w każdej chwili i wysłać e-pączka – wystarczy wejść na stronę: paczek.kapucyni.pl

 

Komentarze
Popularne
Komentowane