Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek najlepsza!

Autor: ts 06.03.2020 Nr: 10/2020
Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek najlepsza!

PIŁKA NOŻNA – TURNIEJ: Uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu wygrali XXII Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”. Te prestiżowe już zawody, które na stałe wpisały się w wydarzenia sportowe organizowane w Jarosławiu odbyły się w ubiegłym tygodniu w hali MOSiR.


O tym, że Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek, także sportem stoi wiadomo nie od dziś. Uczniowie tej placówki od lat świetnie sobie radzą w różnego rodzaju zawodach. W piłkarskim turnieju o puchar dyrektora „jedenastki” i przechodni puchar Bogdana Zająca triumfowali po raz pierwszy. W finałowej imprezie uczestniczyło 9 szkół. Najpierw rywalizowano w grupach, później o poszczególne miejsca. Drużyna SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu (opiekun Sylwia Strzębała), po przejściu fazy grupowej w półfinale pokonała reprezentację Szkoły Podstawowej nr 2 wynikiem 2-1, zaś w ostatecznej turniejowej konfrontacji wygrała ze zdecydowanym faworytem imprezy, zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu (opiekun Waleryj Sokolenko) 1-0, który w półfinale poradził sobie z gospodarzami turnieju, Szkołą Podstawową nr 4 w Jarosławiu 4-0. Pojedynek finałowy był prawdziwą „wisienką na torcie” zawodów, nie tylko ze względu na niespodziewany wynik. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę od pierwszej do ostatniej minuty. Zespół „Niepokalanek” zaskoczył rywala taktyką, po zdobyciu bramki, bardzo umiejętnie się bronił i tuż po końcowym gwizdku mógł odtańczyć taniec radości. Trzecie miejsce przypadło uczniom „jedenastki” (opiekun Bartosz Piela), która pokonała „dwójkę” 2-0. W meczu o 5. miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Jarosławiu dopiero w rzutach karnych udowodniła swoją wyższość  nad zespołem Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu. Najlepszym bramkarzem turnieju został Karol Walon (SP 11), królem strzelców okazał się Dominik Lisańczuk (SMS), zaś najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Oliwiera Pieniążka (SP Sióstr Niepokalanek). Nagrody ufundowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 oraz upominki, puchary, medale i dyplomy wręczali Bogdan Zając, były asystent trenera reprezentacji Polski, wychowanek JKS-u, były gracz między innymi krakowskiej Wisły, a także Marek Piotrowski z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Jarosławia i Ewa Leniar, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu. Turniej komentował Hubert Makowski. Patronem medialnym zawodów była Gazeta Jarosławska.

Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek: Jan Szyk, Patryk Kiełt, Oliwier Pieniążek, Krzysztof Mazerant, Oskar Lipczyński, Bartłomiej Jakubas, Antoni Roman, Maciej Ruszel, Dominik Smoliniec, Łukasz Kałamarz, Tomasz Cichowlaz, Karol Marciak. Opiekun drużyny Sylwia Strzębała.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane