Powstanie Centrum Przesiadkowe, czyli kolejny dworzec autobusowy w mieście

Autor: erka 13.03.2020 Nr: 11/2020
Na centrum przesiadkowe trzeba poczekać co najmniej rok.
Na centrum przesiadkowe trzeba poczekać co najmniej rok.

- W czasie ostatniej sesji zwołanej 24 lutego br. Rada Miasta Jarosławia wyraziła zgodę na bezpłatne przyjęcie od PKP trzech działek położonych w okolicy dworca PKP, obejmujących m.in. obecnie funkcjonujący przystanek przesiadkowy. Radni zgodzili się również na zakup od PKP kolejnych działek w tym rejonie. Wszystkie pozyskane działki zostaną wykorzystane pod  Centrum Przesiadkowe - informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.

Jak wyjaśnia I. Kmiecik w planowanym centrum będą mogły się tam zatrzymywać wszystkie autobusy, a pasażerowie w komfortowych warunkach będą mogli oczekiwać na swój wybrany środek lokomocji. Inicjatywa wiąże się też z możliwością likwidacji przystanków przy ul. Galika i ul. Poniatowskiego (naprzeciwko Komendy Powiatowej Policji) na rzecz przystanku w CP. Rozwiązanie pozwoli przy okazji przebudować ulicę Galika w taki sposób, aby powstały dwa pasy ruchu - lewoskręt i prawoskręt, które usprawnią komunikację.

- Aby Centrum Przesiadkowe powstało w naszym mieście, w pierwszej kolejności podjęliśmy kroki, aby pozyskać odpowiednie działki od PKP. 24 lutego podczas sesji poprosiłem Radę Miasta Jarosławia o zgodę na przejęcie oraz zakup ww. działek.  Zgodę otrzymaliśmy, więc rozpoczęliśmy procedurę, by wspomniane działki stały się własnością miasta. Jak już będziemy właścicielem działek, rozpoczniemy opracowywanie koncepcji i projektowanie inwestycji. Etap ten potrwa z pewnością do końca bieżącego roku. Następnie będziemy się starali o zabezpieczenie środków na realizację tej inwestycji w budżecie miasta na 2021 rok - przewiduje burmistrz Waldemar Paluch.

O dworcu autobusowym przeznaczonym dla wszystkich przewoźników mówiło się przy planowaniu dworca PKS. Powstał duży przystanek, który nie zapewnia miejsca dla komunikacji miejskiej i prywatnych przewoźników. Dlatego w miejscu, gdzie samoczynnie powstało coś na kształt dworca miasto chce zapewnić oczekującym cywilizowane warunki. erka

Komentarze
Popularne
Komentowane