Nielegalnie udostępniali sygnał telewizyjny

Autor: ek 20.03.2020 Nr: 12/2020
Nielegalnie udostępniali sygnał telewizyjny
Fot. KPP

Dwaj mieszkańcy powiatu jarosławskiego za pomocą nielegalnych urządzeń udostępniali klucze do kart abonenckich, które umożliwiały odbiór sygnału telewizyjnego płatnych platform satelitarnych. Zarówno im, jak i osobom z tego korzystającym grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli urządzenia służące do rozsyłania oraz odbioru nielegalnego sygnału telewizyjnego płatnych platform satelitarnych, których posiadanie jest zabronione. Nielegalny proceder został ujawniony  w minionym tygodniu poprzez wspólne działania prowadzone przez policjantów z Jarosławia i Rzeszowa.

– Jak ustalono 30-letni mieszkaniec gminy Jarosław oraz 41-letni mieszkaniec gminy Rokietnica, od kilku lat nielegalnie poprzez sieć internetową udostępniali odbiór kanałów telewizji satelitarnej w pełnym, dostępnym na rynku pakiecie programowym – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu. – W toku wykonanych czynności zabezpieczono m. in. 12 dekoderów służących do odbioru nielegalnego sygnału telewizyjnego, 4 routery oraz laptop – dodaje.

  Z ich nielegalnych usług korzystało pięć osób zamieszkałych na terenie powiatu jarosławskiego. Posiadali oni niedozwolone urządzenia w postaci dekoderów i oprogramowania, które umożliwiało sharing, a następnie odbiór drogą elektroniczną kodowanego sygnału płatnych telewizji satelitarnych. Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 tys. złotych.

– 30-latek i 41-latek, którzy nielegalnie udostępniali odbiór kanałów telewizji satelitarnej, jak też pięciu odbiorców usłyszeli zarzuty. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności – mówi A. Długosz.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane