Jako poseł działam dla wspólnego dobra Ojczyzny, ale także lokalnych społeczności

Autor: TP 20.03.2020 Nr: 12/2020
Od prawej Tadeusz Chrzan, Piotr Pilch, Władysław Ortyl oraz Bożena Gmyrek i Tomasz Głąb, skarbnik gm. Jarosław przy podpisaniu umowy o przekazaniu nowego samochodu dla OSP w Wólce Pełkińskiej.
Od prawej Tadeusz Chrzan, Piotr Pilch, Władysław Ortyl oraz Bożena Gmyrek i Tomasz Głąb, skarbnik gm. Jarosław przy podpisaniu umowy o przekazaniu nowego samochodu dla OSP w Wólce Pełkińskiej.

Rozmowa z Tadeuszem Chrzanem, Posłem na Sejm RP

Panie Pośle, czy odnalazł się już Pan w nowej rzeczywistości, jako reprezentant naszej małej Ojczyzny w Sejmie.

Tadeusz Chrzan: Już dosyć dawno, bo ostatnie czasy są bardzo dynamiczne i od posłów wymaga się, bardzo dobrze zresztą, merytorycznej i ciężkiej pracy. Nie ma, że się tak wyrażę, czasu na symboliczne „przedszkole”. Życie stawia przed Ojczyzną duże wyzwania, że tylko o pandemii koronawirusa wspomnę. Oczywiście funkcjonuje już także moje biuro poselskie, w budynku starostwa powiatowego, przy ulicy Jana Pawła II 17 w Jarosławiu. Zapraszam!

W nawiązaniu do epidemii koronawirusa, jest Pan członkiem sejmowej komisji zdrowia…

T. Ch.: Dokładnie tak. W ostatnich tygodniach i dniach wykonaliśmy mnóstwo pracy przy procedurze ustawy o zmianach w służbie zdrowia oraz by przygotować się i maksymalnie, jak najlepiej ochronić nasze państwo i jego obywateli, przed skutkami tej pandemii. Mówię oczywiście o uregulowaniach prawnych, ale to od nich przecież rozpoczyna się skuteczne działanie. Obecnie non-stop uczestniczę w video-konferenacjach, konsultacjach. To, że Sejm nie obraduje, nie oznacza, że posłowie zaniechali swojej służby. Jest ona chyba nawet o wiele bardziej intensywna, ale tak być musi i się nie skarżę.

Deklarował Pan również, że będzie interesował się sprawami lokalnymi, bo jak to zostało sformułowane w Pańskiej kampanii wyborczej, z perspektywy ogólnopolskiej można osiągnąć więcej dla powiatu czy poszczególnych gmin.

T. Ch.:I słowa dotrzymuję. A konkretem z ostatniej chwili jest informacja, że do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Pełkińskiej trafi nowoczesny samochód specjalnej ochrony przeciwpożarowej do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof. Umowę w tej sprawie 12 marca podpisali marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz Bożena Gmyrek, p.o. wójta gminy Jarosław, w mojej obecności.

Robi wrażenie, że umowę w tak, wydawałoby się, lokalnym temacie podpisują liderzy województwa, w obecności posła na Sejm Rzeczypospolitej.

T. Ch.: Co więcej, pokazuje to także, jak ważna jest dobra współpraca na linii: wójt - władze regionalne – poseł. Dzięki niej można osiągnąć więcej dla naszych lokalnych społeczności. To bardzo ważne, a niestety nie wszyscy to rozumieją. Po to zostałem wybrany posłem, by móc pomagać także w takich tematach. I cieszę się, że mi się to udaje. Z warszawskiej perspektywy widać także, że warto umieć wypracować skuteczne metody perswazji, ze także u nas, w naszym powiecie czy gminie mamy potrzeby, na które czasami po prostu nie stać lokalnych samorządów. A dobrze się składa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości doskonale czuje te potrzeby i umie pomóc. Ale do tego trzeba umieć wyjść z wygodnego biura i się postarać.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze
Popularne
Komentowane