Debatowały w Święto Kobiet

Autor: ek 20.03.2020 Nr: 12/2020
Wnioski z debaty wyciągała młodzież ZSEiO.
Wnioski z debaty wyciągała młodzież ZSEiO.
Fot. org.

W poniedziałek, 9 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu świętowano Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Uczestników tego wydarzenia powitała Justyna Nalepa-Harpula, dyrektor ZSEiO.

W ramach tego spotkania odbyła się debata pn. „Ekonomia jest Kobietą” zainicjowana przez samorząd szkolny. Zaproszeni goście, w większości absolwentki tej szkoły, dzieliły się z uczestnikami swoimi przemyśleniami i wspomnieniami z czasów szkolnych, opowiadając anegdoty o nauczycielach i ich wpływie na życiowe wybory. Dr Tatiana Kożak-Siara, dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu wspominała z sentymentem życie kulturalne szkoły. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że trudne czasy szkolne zbudowały silne relacje między uczniami na długi czas.

Wszystkie panie jednomyślnie wyraziły, że tym co jest najważniejsze w budowaniu kariery zawodowej to dobre relacje z ludźmi. Joanna Harpula, właścicielka salonu sukien ślubnych „Scarllet”, oceniła, że przez 20  lat prowadzenia własnej działalności to właśnie pozytywne podejście do każdego człowieka pozwoliło jej tak długo przetrwać w branży. Cenne uwagi wyraziła także Elżbieta Socha, przedstawiciel ZUS o/Jarosław mówiąc, że aby osiągnąć sukces, należy dawać sobie prawo do popełniania błędów. Ale z nich należy wyciągać wnioski i nie mogą się one stać nawykiem”. Natomiast wesołe akcenty z życia szkoły opowiedziała Marta Kurpiel, absolwentka, były nauczyciel i dyrektor Ekonomika puentując, że „tym co najmocniej inspiruje w życiu jest miłość.

- Niech każda z nas odnajduje ją także w pracy, którą wykonujemy – mówiła na zakończenie.

   Miłym akcentem tego spotkania był drobny poczęstunek oraz kwiaty ufundowane przez sponsorów.

Komentarze
Popularne
Komentowane